“”

Report User

Highlights

Sajtótájékoztató az Egis Körmend – KTE-Duna Aszfalt mérkőzés (83-68) után

Nyilatkozók: Vendég játékos: Kemal Karahodzic KTE-Duna Aszfalt: Szeretnék gratulálni a Körmendnek, ez nagyon kemény meccs volt a számunkra. Most négy napunk van arra, hogy felkészüljünk a Debrecen elleni mérkőzésre. Pihennünk kell és remélem ismét egy jó meccset játszunk majd a Debrecen ellen. Hazai játékos: Justin Edwards, Egis Körmend: Felkészülten, keményen jöttünk ki a pályára, az elején a védekezésben meg tudtuk csinálni. A harmadik negyed után el tudtunk menni tíz ponttal. Ismét úgy tudtunk játszani, olyan nyomást tudtunk az ellenfélre helyezni, amivel megteremtettük magunknak a lehetőséget a győzelemre. Vendég vezetőedző: Forray Gábor vezetőedző, KTE-Duna Aszfalt Gratulálni szeretnék a Körmendnek, megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, bár az eredmény 15 pont lett, én úgy gondolom, hogy – ugyan tudjuk, hogy a Körmend jobb csapat, hazai pályán játszott, de – nem volt ezen a meccsen ekkora különbség. Sajnos a meccs elején elvesztettük az egyik játékosunkat, nem tudjuk, hogy mennyi időre, és amíg bírtuk fejben az ő hiányát pótolni, ugye a rotációnk teljesen felborult, nagyon jól és nagyon agresszívan védekezett a Körmend, és ugye szükségünk lett volna pont arra a plusz egy emberre, aki tehermentesíteni tudta volna azokat a játékosainkat, akikre így sokkal nagyobb szerep hárult a labdás kettő-kettőknek a játéka során. És az igazság az, hogy a Körmend jó védekezése belekényszerített minket 19 eladott labdába és abból a 19 eladott labdából minimum 20-24 pontot dobtak, ugye könnyű indítás után, míg mi minden pontért meg kellett, hogy szenvedjünk. Az igazság az, hogy a mi buta támadásunk miatt vesztettük el a mérkőzést, mert sok labdát adtunk el, de ehhez kellett, hogy a Körmend jól védekezett. Úgyhogy nem fogunk drámázni, most ebben a hónapban három hét alatt le fogunk játszani hét mérkőzést, még van hat, most arccal előre a következő meccsre és bízunk abban, hogy Thomas Cleveland sérülése nem lesz komoly. Gratulálok még egyszer a Körmendnek, a szurkolói ól szurkoltak, jó atmoszférát teremtettek, sajnálom, hogy vereséget szenvedtünk, de a Körmend ezen az estén jobb volt. Hazai vezetőedző Matthias Zollner vezetőedző, Egis Körmend: Először is gratulálok a csapatomnak és a szurkolóinknak. A mögöttük álló négy hét után most tudjuk igazán, mennyire hiányzott ez a hangulat, hiszen amikor edzés van, akkor sokkal csendesebb a csarnok, ilyenkor sokkal jobb itt lenni. A mérkőzésről: Az első három negyedben nem úgy játszottunk, ahogy tudunk, ahogy szerettük volna. Persze kicsit rozsdások voltunk ezután a négy hét után, amíg nem voltak mérkőzések. De aztán a második félidőben megtaláltuk a ritmust, megtaláltuk a lehetőségeket arra, hogy indításból szerezzünk kosarakat, ahogy szerettük volna. És mindösszesen 68 pontot engedtünk a Kecskemétnek, akik 40 százalékkal dobták a triplákat, szóval ez nem rossz jel a számunkra, hogy ennyi pontot tudtunk tartani egy rutinos, jól kosárlabdázó, a labdát jól járató csapatot. 70 pont alatt tartottuk őket. Most dolgoznunk kell tovább, fejleszteni a játékunkat, még inkább megtalálni a ritmusunkat, egy kicsit még jobban beépíteni az új játékosokat, aztán vár ránk egy nehéz idegenbeli mérkőzés szerdán, Székesfehérváron. Készítette: Agg Péter operatőr Németh Zsolt szerkesztő

Sajtótájékoztató az Egis Körmend – Landstede Hammers Zwolle (87-80) mérkőzés után

Sajtótájékoztató az Egis Körmend – Landstede Hammers Zwolle (87-80) mérkőzés után: Nyilatkozók: Nigel Van Oostrum, Landstede Hammers Zwolle: Három negyeden át azt játszottuk, amit szerettünk volna. Megtaláltuk a magassági fölénnyel járó helyzeteket, éltünk a második lehetőséggel, csapatként játszottunk. Megbüntettük az ellenfél hibáit, de a negyedik negyedben olyan nyomást tettek ránk, úgy harcoltak minden labdáért, hogy mi azt nem tudtuk jól kezelni, végül itt, ebben a negyedben vesztettük el a mérkőzést. Ferencz Csaba, Egis Körmend Herman Van Den Belt vezetőedző, Landstede Hammers Zwolle Először is gratulálok a Körmendnek, köszönjük a vendéglátást. Minden rendben volt. Azt hiszem, jó meccset játszottunk három negyeden át, aztán voltak hibáink, ahogy felpörgött a meccs, az ellenfél egyre energikusabban játszott, mi pedig hibáztunk. Pedig 15 ponttal nyertük az első 30 percet. Ezzel a meccsel az európai kupaszereplés véget ért, most már a holland kupára és a bajnokságra koncentrálunk. Két játékosom hiányzott ma, egyikük sérülés miatt, a másik családi okokból hazautazott Amerikába. Még egyszer: Három negyeden át jól játszottunk, a negyedikben viszont sok dolgot rosszul csináltunk.” Matthias Zollner vezetőedző, Egis Körmend: Először is gratulálok a csapatomnak és a szurkolóinknak. Ahogy mindenki mondta előttem, három negyeden át a Zwolle irányított, többé-kevésbé ők mindent jól csináltak, mi pedig mindent rosszul. A negyedik negyedben viszont ez fordítva történt. Jó érzés számunkra, hogy győzelemmel tudtuk befejezni a nemzetközi kupaszereplést. Egy kicsit csalódott vagyok, hogy nem sikerült tovább jutnunk, de most teljes mértékben a magyar bajnokságra figyelünk. Pénteken nagyon fontos és nehéz meccs vár ránk Szegeden, ahová már holnap elutazunk. Remélem, ott jobban tudjuk majd kezdeni a mérkőzést, mint ma. Minden jót kívánok a Zwollénak a szezon hátralévő részére. Készítette: Németh Zsolt

Sajtótájékoztató az Egis Körmend - Pécsi VSK-VEOLIA mérkőzés (79-80) után

Sajtótájékoztató az Egis Körmend - Pécsi VSK-VEOLIA mérkőzés (79-80) után Nyilatkozók: Vendég játékos: Christopher Smith Pécsi VSK-VEOLIA: Nagyon kemény meccs volt, hullámzó játékkal és egyik társunkat is kiállították, de végül sikerült nyernünk. Hazai játékos: Justin Edwards, Egis Körmend: Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz és nem tudtunk olyan keményen játszani, mint korábban, különösen az egy-egy elleni védekezésre igaz ez. Össze kell kapnunk magunkat, szerdán újabb meccs vár ránk, jobban, szorosabban kell védekeznünk, úgy, ahogy korábban megmutattuk. Vendég vezetőedző: Dragan Aleksic vezetőedző, Pécsi VSK-VEOLIA Büszke vagyok a játékosaimra, mert tudjuk, hogy milyen nehéz itt nyerni. Az előző mérkőzéseken a Körmend kitűnően játszott, talán a legjobban a szezon kezdete óta, nagyon magabiztosan játszottak, remek dobóteljesítménnyel. Mi egy dologra összpontosítottunk, hogy megakadályozzuk a gyors ellentámadásaikat, lerohanásaikat és hogy ne engedjünk nekik támadó lepattanókat. Próbáltunk keményen játszani és ez sikerült is. Ahogy láthattuk, nagyon sok büntetőt dobtak, de végig koncentráltan játszottunk ,attól függetlenül, hogy voltak hiányzóink és egy kiállításunk is. De még egyszer gratulálok a játékosaimnak, és a Körmendnek is ahhoz, amit a szezonban mutattak. Hazai vezetőedző Matthias Zollner vezetőedző, Egis Körmend: Először is szeretnék elnézést kérni a technikai hibáért, mindez a pillanat hevében történt, elnézést kérek érte. Másodszor gratulálok a Pécsnek, ahogy edzőkollégám is mondta, keményen játszottak, különösen mentálisan voltak erősek. Mi nagyrészt vezettünk három negyeden át, de a végén ők keményebbek voltak, megnyomták és találtak plusz energiát. Hosszú támadásokat vezettek és megbüntették a mi védekezésünket. Sajnos nem dobtuk jól a hármasokat, ez is a jó védekezés következménye, nem vagyok elégedett a támadójátékunkkal, mert túl sokat tartottuk a labdát és utána túl sokat egy-egyeztünk, de a Pécs megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, még egyszer gratulálok nekik! Készítette: Németh Zsolt

Sajtótájékoztató az Egis Körmend – BC Hallmann Vienna (75-94) Alpok Adria Kupa mérkőzés után

Nyilatkozók: Vendég játékos: Paul Radakovic BC Hallmann Vienna: Úgy gondolom, hogy nagyon koncentráltan, jól összpontosítva érkeztünk ide és egy megérdemelt győzelmet vihetünk haza. Jöttünk, és sok jó dobásunk volt a mai meccsen. Vendég vezetőedző: Luigi Gresta vezetőedző, BC Hallmann Vienna: A tegnapi (Opava – Sencur) mérkőzés eredményének ismeretében úgy jöttünk, hogy tudtuk, ott vagyunk a negyeddöntőben, amire nagyon büszkék vagyunk, hiszen ez is egy európai kupa, büszkék vagyunk a továbbjutásra. Egy biztos, stabil mérkőzést játszottunk, és éltünk a lehetőséggel, hogy a második félidőben új dolgokat is kipróbáljunk. Ez jó volt a számunkra, most pedig megyünk haza és a következő mérkőzésre koncentrálunk. Hazai játékos: Balogh Máté, Egis Körmend Hazai vezetőedző Patai Benjamin vezetőedző, Egis Körmend Készítette: Németh Zsolt

Sajtótájékoztató az Egis Körmend – Jászberényi KSE (87-53) mérkőzés után

Hazai játékos: Németh Ákos, Egis Körmend: Nem úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy szerettük volna, kicsit álmosan, fáradtan, de aztán a második negyedtől kellő agresszivitással jöttünk ki, azt hiszem, hogy a második negyedben csak három pontot dobott az ellenfél, illetve az egész meccsen kifejezetten jók voltunk hátul, aztán a második félidőben már jött a támadás is. Boldog vagyok, hogy mindenki tudott játszani, a meghatározó, kezdő játékosaink tudtak pihenni a következő mérkőzésre. Hazai vezetőedző Matthias Zollner vezetőedző, Egis Körmend: Először is gratulálok a csapatomnak és a szurkolóinknak. Azt gondolom, hogy a nézők számára ez egy örömteli mérkőzés volt, legalább is a második, harmadik és a negyedik negyed. Sohasem könnyű akkor játszani, amikor két különböző sorozatban kell pályára lépni párhuzamosan. Különböző szintű ellenfelek és játékstílusok ellen kell teljesíteni. Annak nagyon örülök, ahogy védekeztünk, látszott, hogy komolyan vesszük a mérkőzést. Nagyon jól védekeztünk. Igaz, az első negyedben a támadásaink nem voltak sikeresek, nem tudtunk triplát dobni az első félidőben, de így is több mint hússzal vezettünk a szünetben. Mit is mondhatnék még, a legjobb formánkat mutattuk a Jászberénynek, akik sok gonddal küzdenek. Most már előre nézünk, a szerdai, Kataja elleni FIBA Europe Cup mérkőzésre koncentrálunk. Vendég játékos: Buzás Bence Jászberényi KSE: Először is szeretnék gratulálni a Körmendnek. Másodszor pedig, megbeszéltük, egész héten arra készültünk, hogy letámadás ellen tudjunk dolgozni, tudjunk támadni. Az első negyedben ez úgy gondolom, hogy abszolút sikerült, és partiban voltunk. Utána sajnos faultproblémák miatt egyetlen irányítónk kiállt, és ez után gyakorlatilag meg voltunk lőve, és nem sok esélyünk volt támadásban. Vendég vezetőedző: Lo Elhadji Malik vezetőedző, Jászberényi KSE Buzás Bence elmondta a lényegi dolgokat. Sajnos azt kell mondanom, hogy két mérkőzést játszottunk. Az első negyedben mutattunk valamiféle kosárlabdát, és betartottuk, amire egész héten készültünk, amit megbeszéltünk, hogy letámadás ellen hogyan játszunk. Hogy Reed hozza fel a labdát, hogyan kell felállnunk, erre is készültünk, és ahogy a játékosom mondta, meg is csináltuk, és Reed sérülése és faultproblémái miatt teljesen más meccset játszottunk. De ez nem vesz el semmit a Körmend érdemeiből, gratulálunk a győzelmükhöz. Nekünk jelenleg csak saját magunkkal kell foglalkoznunk. Hazamegyünk, mindenki tudja mi a dolga, mit kell változtatni. Megpróbáljuk minél gyorsabban megváltoztatni a dolgokat. Készítette: Kovács Bálint, Németh Zsolt

Desonta Bradford zsákolása a Falco elleni mérkőzésen

Ezzel a kosárral vette át a vezetést az Egis Körmend a Falco - Vulcano Energia KC Szombathely elleni mérkőzésen. Méltó fordulópont volt! (A TV Szombathely felvétele)

Sajtótájékoztató az Egis Körmend - KTE-Duna Aszfalt (77-59) mérkőzés után

Nyilatkozók: Molnár Márton, KTE-Duna Aszfalt Forray Gábor vezetőedző, KTE-Duna Aszfalt Csorvási Milán, Egis Körmend Antonis Constantinides vezetőedző, Egis Körmend Operatőr: Sefcsik László Szerkesztő: Németh Zsolt