Sajtótájékoztató az Egis Körmend – Landstede Hammers Zwolle (87-80) mérkőzés után

Sajtótájékoztató az Egis Körmend – Landstede Hammers Zwolle (87-80) mérkőzés után: Nyilatkozók: Nigel Van Oostrum, Landstede Hammers Zwolle: Három negyeden át azt játszottuk, amit szerettünk volna. Megtaláltuk a magassági fölénnyel járó helyzeteket, éltünk a második lehetőséggel, csapatként játszottunk. Megbüntettük az ellenfél hibáit, de a negyedik negyedben olyan nyomást tettek ránk, úgy harcoltak minden labdáért, hogy mi azt nem tudtuk jól kezelni, végül itt, ebben a negyedben vesztettük el a mérkőzést. Ferencz Csaba, Egis Körmend Herman Van Den Belt vezetőedző, Landstede Hammers Zwolle Először is gratulálok a Körmendnek, köszönjük a vendéglátást. Minden rendben volt. Azt hiszem, jó meccset játszottunk három negyeden át, aztán voltak hibáink, ahogy felpörgött a meccs, az ellenfél egyre energikusabban játszott, mi pedig hibáztunk. Pedig 15 ponttal nyertük az első 30 percet. Ezzel a meccsel az európai kupaszereplés véget ért, most már a holland kupára és a bajnokságra koncentrálunk. Két játékosom hiányzott ma, egyikük sérülés miatt, a másik családi okokból hazautazott Amerikába. Még egyszer: Három negyeden át jól játszottunk, a negyedikben viszont sok dolgot rosszul csináltunk.” Matthias Zollner vezetőedző, Egis Körmend: Először is gratulálok a csapatomnak és a szurkolóinknak. Ahogy mindenki mondta előttem, három negyeden át a Zwolle irányított, többé-kevésbé ők mindent jól csináltak, mi pedig mindent rosszul. A negyedik negyedben viszont ez fordítva történt. Jó érzés számunkra, hogy győzelemmel tudtuk befejezni a nemzetközi kupaszereplést. Egy kicsit csalódott vagyok, hogy nem sikerült tovább jutnunk, de most teljes mértékben a magyar bajnokságra figyelünk. Pénteken nagyon fontos és nehéz meccs vár ránk Szegeden, ahová már holnap elutazunk. Remélem, ott jobban tudjuk majd kezdeni a mérkőzést, mint ma. Minden jót kívánok a Zwollénak a szezon hátralévő részére. Készítette: Németh Zsolt