ISTRA 1961 vs DINAMO 0:2 (4.kolo, HT Prva liga 21/22)

U zaostalom susretu četvrtog kola HT Prve lige nogometaši Dinama su u Puli svladali Istru 1961 s 2:0. Tom pobjedom Dinamo se probio na drugo mjesto ljestvice. Rijeka ima isti broj bodova, Osijek na vrhu dva više, no Dinamo u odnosu na taj dvojac ima još uvijek i jednu utakmicu manje. Dinamo je odlučno otvorio dvoboj u Puli sa željom da što prije postigne pogodak. I uspio je u tome te je nakon šanse Ademija u desetoj minuti, Dinamo poveo. Ivanušec je pucao, a lopta je došla do usamljenog Gojaka koji je lako zatresao mrežu. I nakon pogotka, Dinamo je nastavio dominirati, ali do kraja prvog dijela nije uspio povećati vodstvo, dok je domaći sastav u napadačkom smislu bio prilično nemoćan. U nastavku se gotovo ništa nije događalo do 72. minute kada je odličnu šansu za Istru 1961 imao Beljo, ali je dobro reagirao Livaković. Uslijedila je zatim prava završnica. Prvo je Theophile-Catherine u 80. minuti zbog starta na Belji dobio drugi žuti karton, a vrlo brzo nakon toga je dosuđen jedanaesterac za Dinamo, nakon što je domaći vratar Lučić napravio prekršaj na Petkoviću. Pocrvenio je pritom Lučić, a Petković je izveo udarac s bijele točke i pogodio. No, sudac Strukan je poništio pogodak (nepravilno izveden udarac s bijele točke) te je Petkoviću dodijelio drugi žuti karton na susretu. U igri deset na devet domaćin je u samom finišu potpunu stisnuo Dinamo, ali nije došao do boda, već je Ristovski u 98. na prazna vrata zabio za konačnih 2:0. HT Prva liga, zaostala utakmica 4. kola: Istra 1961 - Dinamo 0:2 (Gojak 10., Ristovski 90.+8)