Hrvatska Nogometna Televizija's user profile page. Match highlights, posts and more on site!

“”

Report User

Latest Posts

RIJEKA vs HAJDUK 0:1 (23.kolo, HT Prva liga 20/21)

U novom Jadranskom derbiju, susretu 23. kola HT Prve lige, Hajduk je s 1:0 pobijedio Rijeku na Rujevici. Posljednja ligaška utakmica Hajduka bila je ona prije dva i pol tjedna baš na Rujevici, a i tada su Splićani slavili s minimalnih 1:0 (zaostali susret). No, ovaj put je Hajduk ostavio mnogo bolji dojam, a u premijeri je Marko Livaja pokazao kako će biti veliko pojačanje Hajduka. Mnogo toga je pokazao i Kačaniklić, također novi igrač na Poljudu, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu. Igralo se otvoreno s obje strane, no Hajduk je kao rijetko kada ove sezone djelovao vrlo organizirano i konkretno. Livaja je bio sjajan u igri prema naprijed, dok je dva gola Umuta Nayira poništio VAR. No, u 73. minuti je Turčin zabio i treći put, na odličnu asistenciju Livaje, što je bio gol odluke. Rijeka je potom nasrnula na suparnika i u 96. minuti dobila idealnu priliku za izjednačenje. Andrijašević je izveo jedanaesterac, ali je Kalinić obranio i sačuvao Hajduku tri boda. Hajduk je Rijeci došao na samo tri boda zaostatka, a ima i odigranu utakmicu manje. HT Prva liga, 23. kolo: Rijeka - Hajduk 0:1 (Umut Nayir 73.)

DINAMO vs OSIJEK 1:0 (21.kolo, HT Prva liga 20/21)

U ogledu Dinama i Osijeka, dvije vodeće momčadi na ljestvici HT Prve lige, slavio je domaćin. Aktualni prvak Dinamo pobijedio je 1:0. Dinamo je agresivnije i odlučnije otvorio utakmicu te je poveo već u 15. minuti kada je pogriješio Silva, a poklon iskoristio strijelac Mislav Oršić. Na kraju se ispostavilo kako je već tada postignut pogodak odluke. Dominirao je Dinamo i u nastavku prvog poluvremena te je mogao barem još dvije akcije pretvoriti u pogodak što bi mu donijelo daleko ugodniji nastavak utakmice. Odmah na startu drugog poluvremena dogodila se nova odlična prilika Dinama. No, u toj 47. minuti Ivanušec je pogodio vratnicu. U drugom dijelu Osijek se napokon oslobodio pritiska Dinama i zaigrao otvorenije. Bočkaj i Lončar su imali dobre šanse za izjednačenje, a situacija je za Dinamo postala dodatno opasnija od 77. minute kada je drugi žuti (isključujući) karton dobio Ristovski, novo pojačanje koji je debitirao u ovom susretu. No, unatoč tome, kao i dugoj sudačkoj nadoknadi, Dinamo je sačuvao minimalno vodstvo te je pobjegao slavonskom prvoligašu na tri boda plusa. HT Prva liga, 21. kolo: Dinamo - Osijek 1:0 (Oršić 15.)

LOKOMOTIVA vs RIJEKA 2:3 (20.kolo, HT Prva liga 20/21)

Nova šokantna utakmica u HT Prvoj ligi. Lokomotiva je kao domaćin u 20. kolu vodila protiv Rijeke 2:0 do 71. minute i 2:1 do 91. minute. Na kraju je sva tri boda osvojila Rijeka (3:2). Sat vremena Rijeka je igrala uz brojne obrambene pogreške što je domaćin iskoristio već u 11. minuti kada je Kallaku zabio za 1:0. Do drugog pogotka, kojeg je Pivarić postigao u 56. minuti iz jedanaesterca, Lokomotiva je mogla nekoliko puta slomiti suparnika i svladati Nevistića. Najbliže tome bio je Cipetić koji je u 15. minuti sjajno pucao s 30-ak metara i topovski pogodio okvir vrata. Također, Aliyu je imao dvije odlične prilike. Stvari su se na terenu okrenule u 70. minuti. Cipetić je dobio drugi žuti karton, a Murić je iz jedanaesterca smanjio na 1:2. Potom je Yateke pogodio okvir vrata, a u sudačkoj nadoknadi je uslijedio potpuni preokret. U 91. minuti Murić je još jednom bio miran s bijele točke za 2:2, dok je u 93. minuti Sandro Kulenović sjajno potegnuo volej s desetak metara za veliki preokret i slavlje Riječana. HT Prva liga, 20. kolo: Lokomotiva - Rijeka 2:3 (Kallaku 11., Pivarić 56.-11m/Murić 71.-11m, 90.+1-11m, Kulenović 90.+3)

OSIJEK vs HAJDUK 2:0 (20.kolo, HT Prva liga 20/21)

U derbi utakmici 20. kola HT Prve lige Osijek je na svom stadionu pobijedio Hajduk 2:0. U nastavku sezone Osijek je dobio sve četiri utakmice te još uvijek nije primio gol (razlika pogodaka 9:0). Osijek je bolje otvorio ogled te je u uvodnim minutama dobru šansu imao Mierez. Nastavila se inicijativa Osječana, ali je i Hajduk izgledao sve bolje, nakon što je uvodni dio izdržao bez primljenog pogotka. Najbolju priliku u prvom dijelu imali su gosti, ali Atanasov nije bio posve precizan. Na startu drugog dijela utakmica je prelomljena. U 51. minuti je Mujakić dobio drugi, isključujući žuti karton, dok je samo osam minuta kasnije Kleinheisler lijepo pogodio s vrha šesnaesterca za vodstvo Osijeka. Domaćin je rutinski čuvao prednost uz igrača više na terenu, a dvoboj je i definitivno zaključen u 89. minuti kada je Mierez pogodio za 2:0. HT Prva liga, 20. kolo: Osijek - Hajduk 2:0 (Kleinheisler 59., Mierez 89.)

HAJDUK vs LOKOMOTIVA 0:1 (18.kolo, HT Prva liga 20/21)

Dogodilo se novo veliko iznenađenje u 18. kolu HT Prve lige. Lokomotiva je slavila kod Hajduka s 1:0 što je premijerna pobjeda njihovog trenera Jerka Leke. Šok se na Poljudu dogodio već u četvrtoj minuti kada je Petrak zatresao domaću mrežu. Na početku je Hajduk izgledao vrlo blijedo te su gosti bez problema čuvali prednost. U prvom poluvremenu Splićani nisu napravili ništa posebno, ali su odmah na startu drugog dijela imali sjajnu priliku za izjednačenje. No, Caktaš, kao i ranije protiv Šibenika, nije realizirao jedanaesterac za 1:1. Do kraja ogleda svaka je momčad po jednom pogodila okvir vrata, a Splićani nisu uspjeli kreirati pravi pritisak i nadoknaditi pogodak minusa. Lokomotiva je tek trećom pobjedom u sezoni napustila dno ljestvice. U nastavku sezone je Lokomotiva prije Hajduka izgubila obje utakmice uz razliku pogodaka 0:7. Hajduk je upisao drugi poraz u nizu te je ostao na šestom mjestu ljestvice. HT Prva liga, 18. kolo: Hajduk - Lokomotiva 0:1 (Petrak 4.)

DINAMO vs ŠIBENIK 1:2 (18.kolo, HT Prva liga 20/21)

U susretu 18. kola HT Prve lige Šibenik je priredio ogromno iznenađenje. Pobijedio je Dinamo 2:1, što je prva povijesna pobjeda nogometaša Šibenika na maksimirskom stadionu. Da će Dinamo imati problema sa Šibenikom pokazala je već 13. minuta. Odlični Sahiti, koji je samo nekoliko dana ranije zabio dva gola Lokomotivi, lijepo je naciljao s vrha šesnaesterca za 1:0. Dinamo se uspio vratiti golom Atiemwena u 22. minuti, a nakon toga je trajala uglavnom izjednačena utakmica. Dinamo je više imao loptu u nogama, pokušavao je povesti, no Šibenik je izdržao do poluvremena. Novi val napada Dinama uslijedio je početkom drugog dijela, ali odlični Sahiti i Jurić šokirali su prvaka i u 67. minuti. Ovaj put je Sahiti asistirao, a Jurić zabio za 2:1. Kako se približavao kraj utakmice tako je Dinamov pritisak jačao. Bilo je prilika i za izjednačenje i za potpuni preokret, ali Šibenik je sve izdržao. Nakon Hajduka i Rijeke igrači Šibenika su tako srušili još jednog hrvatskog velikana. HT Prva liga, 18. kolo: Dinamo - Šibenik 1:2 (Atiemwen 22. / Sahiti 13., Jurić 67.)

DINAMO vs HAJDUK 3:1 (13.kolo, HT Prva liga 20/21)

Kvalitetan, sadržajan i uzbudljiv je bio derbi Dinama i Hajduka na maksimirskom stadionu. Na kraju je u tom zaostalom susretu 13. kola HT Prve lige slavio Dinamo s 3:1. Na fantastičan način su nogometaši obje momčadi otvorile derbi. Već u šestoj minuti Splićani su poveli, Vušković je trznuo glavom i pogodio za 1:0. No, uzvrat Dinama je stvarno bio žestok, a glavnu ulogu je imao sjajni Mislav Oršić. Dva gola je zabio Oršić, u 16. i 18. minuti, s tim da je posebno lijep bio izjednačujući pogodak. S 20-ak metara je Oršić fantastično pucao i pogodio suprotne rašlje. Ritam prvih dvadesetak minuta je uistinu bio na strašno visokoj razini, pravi europski derbi. No, nakon tri gola ipak je malo splasnulo na travnjaku premda su i dalje oba sastava igrala dobro, otvoreno te su prijetili. Od starta drugog poluvremena Hajduk je baš hajdučki krenuo po izjednačenje. Odmah se zatresao okvir vrata Dinama (drugi put na susretu). Umut Nayir je bio najopasniji, ali Dinamo je još jednom ove sezone imao itekako raspoloženog vratara Livakovića. I, naravno, kada je Hajduk mnogo toga propustio uslijedila je kazna. U 84. minuti Lovro Majer je škaricama pogodio za 3:1 i pobjedu Dinama u odličnom derbiju. HT Prva liga, zaostala utakmica 13. kola: Dinamo - Hajduk 3:1 (Oršić 16., 18., Majer 84. / Vušković 6.)

GORICA vs DINAMO 3:4 (17.kolo, HT Prva liga 20/21)

Dramatična, puna preokreta i kvalitetna bila je utakmica 17. kola HT Prve lige između Gorice i Dinama. Gorica je do 90. minute vodila 3:2, no na kraju je Dinamo slavio 4:3! Velikogoričani su odlično otvorili utakmicu. Napadački su krenuli na suparnika, a u 12. minuti Gorica je i povela, nakon asistencije Špikića i pogotka Dieyea. Nije se dugo čekalo na Dinamov odgovor. Hrvatski prvak je po primljenom golu preuzeo kontrolu i počeo stiskati suparnika, a rezultat je okrenuo unutar samo sedam minuta. Ivanušec je izjednačio u 35., a Oršić u 41. minuti pogodio za 2:1 gostiju. Odlično poluvrijeme zaokruženo je novim pogotkom. Ni Gorica nije bila nokautirana s dva pogotka te je izjednačila u 43., nakon akcije Špikića i strijelca Lovrića. Sjajna je utakmica nastavljena u drugom dijelu, a odličnu izvedbu Špikić je okrunio u 61. minuti kada je pogodio za 3:2 domaćina. Vodila je Gorica do 90. minute kada se dogodio preokret. Prvo je Petković u 90. pogodio s bijele točke za 3:3, dok je Theophile-Catherine u petoj minuti sudačke nadoknade zabio za nevjerojatan preokret hrvatskog prvaka. HT Prva liga, 17. kolo: Gorica - Dinamo 3:4 (Dieye 11., Lovrić 43., Špikić 61./Ivanušec 35., Oršić 41., Petković 90.-11m, Theophile-Catherine 90.+5)

DINAMO vs RIJEKA 0:2 (6.kolo, HT Prva liga 20/21)

HT Prva liga: Rijeka s 2:0 slavila kod Dinama Veliki derbi odigrali su nogometaši Dinama i Rijeke na maksimirskom stadionu, što je bila zaostala utakmica šestog kola HT Prve lige. Slavila je Rijeka s 2:0. Vrlo dobro se igralo na maksimirskom stadionu. Dinamo je odmah zagospodario terenom i vrlo brzo stvorio dvije jako dobre šanse (dva udarca Ademija). No, vratar Rijeke Nevistić je uglavnom bio vrlo siguran u svim svojim intervencijama, a isto tako, Rijeka je vremenom znala biti vrlo opasna u kontrama. Premda je Dinamo imao mnogo udaraca u okvir vrata, iako i Rijeka nije bila bezopasna, u prvih 45 minuta nije bilo golova. U drugom dijelu Dinamo je samo nastavio dominirati te je u 53. minuti dobio sjajnu priliku za vodstvo. Bruno Petković je izveo jedanaesterac, ali je odlični Nevistić obranio njegov mlaki udarac. Nakon toga Dinamo je upoznao sjajnu kontru Rijeke koja je bljesnula dva puta. Prvo je Menalo namjestio Lončaru prvi pogodak, a potom su u 71. minuti još ljepšu kontru izveli Riječani koju je majstorski okončao Andrijašević za konačnu i veliku pobjedu Rijeke od 2:0. HT Prva liga, zaostala utakmica 6. kola: Dinamo - Rijeka 0:2 (Lončar 66., Andrijašević 71.)

DINAMO vs VARAŽDIN 4:0 (16.kolo, HT Prva liga 20/21)

HT Prva liga: Dinamo će prezimiti na tronu ljestvice Domaćom pobjedom 4:0 protiv Varaždina od prvog dijela sezone su se oprostili nogometaši Dinama. Uvjerljivo slavlje u ogledu 16. kola HT Prve lige dovelo je Dinamo na prvo mjesto ljestvice. Ima isti broj bodova kao Osijek, bolju gol-razliku, ali i dvije utakmice manje. Dinamo je potpuno dominirao protiv Varaždina te je mogao zabiti i mnogo više pogodaka na ovom oproštaju od kalendarske 2020. godine. Igrač utakmice je bio Bruno Petković koji je postigao dva gola, a kod jednog je asistirao. Taj prvi gol je bio ujedno i najljepši, nakon ritmične akcije Gavranovića i Petkovića koju je lijepo okončao Oršić. Na samom kraju poentirao je i Hajrović, a gosti su tek dva puta zaprijetili i to oba puta preko Obregona. HT Prva liga, 16. kolo: Dinamo - Varaždin 4:0 (Oršić 23., Petković 31., 78.-11m, Hajrović 90.+1)

Highlights

VARAŽDIN vs OSIJEK 2:3 (23.kolo, HT Prva liga 20/21)

Maksimalno napeta i zanimljiva bila je prva utakmica 23. kola HT Prve lige između Varaždina i Osijeka u kojoj su gosti slavili s 3:2. Varaždin je vodio 2:0 sve do ...

GOŠK vs SLAVEN BELUPO 1:4 (osmina finala, Hrvatski nogometni kup 20/21)

Sažetak utakmice osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa između GOŠK-a i Slaven Belupa (1:4).

DUGOPOLJE vs DUBRAVA TIM KABEL 3:1 (19. kolo, Druga HNL 20/21)

Sažetak utakmice 19. kola Druge lige između Dugopolja i Dubrave Tim Kabel (3:1).

INTER-ZAPREŠIĆ vs RUDEŠ 1:2 (19. kolo, Druga HNL 20/21)

Sažetak utakmice 19. kola Druge lige između Inter-Zaprešića i Rudeša (1:2).

JUNAK vs ORIJENT 1919 1:1 (19. kolo, Druga HNL 20/21)

Sažetak utakmice 19. kola Druge lige između Junaka i Orijenta 1919 (1:1).

KUSTOŠIJA vs SOLIN 3:2 (19. kolo, Druga HNL 20/21)

Sažetak utakmice 19. kola Druge lige između Kustošije i Solina (3:2).

OPATIJA vs SESVETE 1:0 (19. kolo, Druga HNL 20/21)

Sažetak utakmice 19. kola Druge lige između Opatije i Sesveta (1:0).

OSIJEK II vs HRVATSKI DRAGOVOLJAC 0:0 (19. kolo, Druga HNL 20/21)

Sažetak utakmice 19. kola Druge lige između Osijeka II i Hrvatskog dragovoljca (0:0).

OSIJEK vs RIJEKA 2:0 (22.kolo, HT Prva liga 20/21)

Nogometaši Osijeka vratili su se pobjedama te su u 22. kolu HT Prve lige kao domaćini nadjačali Rijeku s 2:0. Nakon po jedne vrlo dobre prilike s obje strane, ...