RIJEKA vs HAJDUK 0:1 (23.kolo, HT Prva liga 20/21)

U novom Jadranskom derbiju, susretu 23. kola HT Prve lige, Hajduk je s 1:0 pobijedio Rijeku na Rujevici. Posljednja ligaška utakmica Hajduka bila je ona prije dva i pol tjedna baš na Rujevici, a i tada su Splićani slavili s minimalnih 1:0 (zaostali susret). No, ovaj put je Hajduk ostavio mnogo bolji dojam, a u premijeri je Marko Livaja pokazao kako će biti veliko pojačanje Hajduka. Mnogo toga je pokazao i Kačaniklić, također novi igrač na Poljudu, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu. Igralo se otvoreno s obje strane, no Hajduk je kao rijetko kada ove sezone djelovao vrlo organizirano i konkretno. Livaja je bio sjajan u igri prema naprijed, dok je dva gola Umuta Nayira poništio VAR. No, u 73. minuti je Turčin zabio i treći put, na odličnu asistenciju Livaje, što je bio gol odluke. Rijeka je potom nasrnula na suparnika i u 96. minuti dobila idealnu priliku za izjednačenje. Andrijašević je izveo jedanaesterac, ali je Kalinić obranio i sačuvao Hajduku tri boda. Hajduk je Rijeci došao na samo tri boda zaostatka, a ima i odigranu utakmicu manje. HT Prva liga, 23. kolo: Rijeka - Hajduk 0:1 (Umut Nayir 73.)