Content removal request!

HAJDUK vs RIJEKA 2:3 (35.kolo, HT Prva liga 19/20)

Uzbudljiv i iznimno napet bio je Jadranski derbi pred praznim Poljudom. Rijeka je na kraju slavila 3:2 pogotkom Nine Galovića u 93. minuti, čime je ostala u ozbiljnoj borbi za drugo mjesto na ljestvici. Cijelu utakmicu su se obje momčadi izmjenjivale u napadima. Domaćin je imao posebnih problema s Čolakom koji je postigao dva pogotka te je u dva navrata dovodio Rijeku u prednost. U 20. minuti je zabio prvi gol na utakmici, a u 45. za tadašnjih 2:1. S druge strane Eduok je u 39. izjednačio, dok je Caktaš u 69. minuti realizirao jedanaesterac za 2:2, nakon što je Raspopović igrao rukom u svom šesnaestercu. Iako je Hajduk imao bolje prilike u završnici (posebno Caktaš) na kraju se veselila Rijeka. U trećoj minuti nadoknade glavom je poentirao Galović i Rijeka se primakla Osijeku i Lokomotivi samo na bod zaostatka. U posljednjem kolu Rijeka igra doma protiv Istre 1961, ali uz pobjedu mora dočekati remi iz Gradskog vrta. HT Prva liga, 35. kolo: Hajduk - Rijeka 2:3 (Eduok 39., Caktaš 69.-11m/Čolak 20., 45., Galović 90.+3)