Fotbal SK Štětí - FK Arsenal Česká Lípa 4-2 2.11.2019

SK Štětí – FK Česká Lípa 4:2(0:0) 2.11.2019 13. kolo Utkání 2 nováčků hrajících ve spodních patrech tabulky proti sobě svedl los 13. kola divizní soutěže v sobotu 2. listopadu na hřišti ve Štětí. Domácí SK a hostující v černých dresech hrající FK Arsenal Česká Lípa. Mužstva, která se v 80 letech střetávala i ve 3. lize pod názvy Sepap a Vagónka. (4:39) Úvodní minuty byli hodně nervózní, faulovalo se a v rukavičkách se nehrálo. (5:18) Domácí měli v samotném úvodu výhodu volného přímého kopu, ale centr Jakuba Slavíčka do vápna byl hodně přetažený. ( 6:53) Hosté zahrávali zase rohový kop, byl z toho ale jen faul na gólmana, za který navíc Karel Kaňkovský vyfasoval žlutou kartu. (19:53) Ve 20. minutě se míč na hranici velkého vápna dostal na nohu mladíkovi v sestavě hostů Martinu Žižkovi, který provětral vzdušné proudy nad stadionem ve Štětí. (29:41) První, doopravdy velká branková příležitost se urodila po půlhodině hry. Správný moment na přihrávku načasoval Rudolf Slanička a přesnosti střele Jakuba Slavíčka chybělo půlmetru. (35:18) Levačkou na stejnou branku k zadní tyči to zkoušel i David Mencl, ale brankář Tomáš Plechatý byl na svém místě. (41:46) Ještě než hlavní rozhodčí Tereza Hessová poslala hráče do kabin si odpočinout tak si vzal na starost volný přímý kop Štěpán Hodač, krásně adresoval balón na hlavu Karla Kaňkovského, ale bohužel pro Českou Lípu byla dalším příjemcem náruč domácího gólmana Václava Sailera. (46:32) Kořením fotbalu jsou branky a ty na hřišti ve Štětí začaly padat po změně stran. Rozhodčí nechala pád Jakuba Slavíčka na zem bez povšimnutí, obrana Štětí zůstala jako opařená a Matěj Vébr jako velký mazák poslal střelou k zadní tyči hosty do vedení 1:0. (63:36) Nepříznivý vývoj utkání velel domácím přidat ve hře dopředu a v 64. minutě se dočkali. Na profesorský, na milimetr přesný centr Jakuba Píchy si ukázkově na naběhl na to správné místo Vít Kala a hlavou se nemýlil. Srovnal na 1:1. (65:42) Štětí to ale nestačilo, byl Tomáš Belák, který už se pomalu radoval, ale nepočítal s tím, že na brankové čáře stojí ještě Štěpán Duda. (66:02) Netrvalo ale dlouho a Jakub Pícha si centr jako při první brance zopakoval, tentokrát ale z druhé strany a jako sám voják v poli si musel na zadní tyči připadat Rudolf Slanička a hlavou s velkou bravurou dostal Štětí do vedení 2:1. (69:06) Nastartovaný obrat v utkání pokračoval v 70. minutě. Centr Jakuba Píchy do vápna měl třetí pokračování, tam se balón odrazil Jiřímu Ransdorfovi, který ho uklidil k tyči a s tím už nemohl gólman nic dělat. (70:46) Vzápětí mohl demolici hostující obrany dokončit Tomáš Belák, ale jeho míčová kolmice k úspěchu nevedla (72:11) Hosté se oklepali a po druhém gólu Matěje Vébra na 2:3 18 minut před koncem se vrátili zpět do zápasu. (85:56) Zápas dostal nový náboj a jeho rozuzlení zajistili místo zraněného Jiřího Ransdorfa nastoupivší Filip Podhorský, který trefil tyč 4 minuty před koncem a Tomáš Belák to gólem na 4:2 z dorážky dokončil. (91:21)Ještě korigovat mohli hosté ve 2. minutě nastavení z volného přímého kopu , ale po střele Milana Lakatoše z toho byl jen roh. (92:50) No a když ještě ve 3. minutě přesčas tutovku České Lípy zahodil Karel Kaňkovský, tak to skončilo výsledkem 4:2 pro Štětí, když všechny góly padly ve 2. poločase. V neúplné tabulce, které po 13. kolech chybí 2 zápasy je na čele s 33 body FK Český Brod. Na 2. je FK Baník Souš s 28 body a zápasem k dobru. Třetí místo patří FK Meteoru Praha s 26 body a právě v neděli 3. listopadu si to se Souší rozdá. SK Štětí je s 15 body na 13. místě. Na posledních 2 s 8 body jsou MFK Dobříš a FK Arsenal Česká Lípa. Do konce podzimní části zbývají ještě 2 kola. Za týden v sobotu 9. listopadu hraje SK Štětí ve 14:00 na hřišti MFK Dobříš, odjezd 11:00 a za 14 dní 16.listopadu jste všichni zváni na fotbalový stadion ve Štětí na rozlučku s podzimní častí divizní soutěže . V 10:15 je výkop utkání SK Štětí-SK Kladno Branky: V.Kala 1, R.Slanička 1, J.Ransdorf 1, T.Belák 1 Sestava: V.Sailer-V.Kala, F.Svoboda, J.Ransdorf(85.F.Podhorský), D.Mencl-J.Slavíček, Pícha, R.Slanička, J.Neuman, A.Brůža(90.P.Fary)-T.Belák Trenér: J.Ransdorf, P.Hoznédl Vedoucí: J.Tyle Rozhodčí: T.Hessová-J.Šlajs, J.Fencl Delegát: Zbyněk Poppr Hlavní pořadatel: V.Švancar 100 diváků