Fotbal SK Štětí – SK Kladno 3 - 0 16.11.2019

SK Štětí – SK Kladno 3:0(2:0) 15. kolo 16.11.2019 Závěrečnou rozlučku za podzimní částí divize měl nováček soutěže fotbalisté SK Štětí na programu v sobotu 16.11. 2019. Druhým do party jim byl na domácím trávníku 7. tým tabulky s 22 body SK Kladno. Domácí vyběhli na hřiště v tradičních červených dresech s plánem odčinit hrozivou porážku z minulého kola na hřišti posledního celku tabulky 7:2 v Dobříši. (13:50) Byl to ale hostující Vladimír Procházka, kdo po necelé čtvrthodině snadno prošel do vápna, ale míč po složitém zásahu Bagou Serim opustil hřiště.(14:51) Domácí první šanci naplánovali o chvilku později. Hostující obrana svoji funkci nesplnila, David Brandejs přistrčil míč na Adama Brůžu a koncovka byla jednoduchá. Aspoň to tak vypadalo. 1:0. (21:22) Z rohu hledal a našel Jakub Pícha u bližší tyče hlavu Rudolfa Slaničky, který tlačil balón do sítě i očima, ale šlo to vedle kladenské branky. (24:28) Roh si vyzkoušel i Václav Kalina v bílém dresu, ale střela Vladimíra Procházky mu moc radosti nenadělala. (25:21) Krásnou přihrávku narýsoval David Brandejs na Jiřího Vokouna, ten si chvilku počkal na správný moment k přehozu brankáře a Štětí vedlo 2:0. (27:32) Blízko k navýšení náskoku byl Tomáš Belák, ale v tom rozhodujícím okamžiku se mu míč svezl po nártu a nabral vysokou letovou hladinu. (28:34) Centr Václava Kaliny z volného přímého kopu směrem na štětskou branku vypadal dlouho nadějně, ale jen do té doby než dosedl na hlavu Antonína Holuba a pokračoval vysoko nad branku. (35:39) Štětí bylo v 1. části mnohem nebezpečnější. Potvrdil to i Jakub Slavíček, který se vydal na výlet a škoda pro domácí, že levačka nepatří k jeho silnějším stránkám. (50:38) Druhý poločas byl zahájen volným přímým kopem Kladna zakončený nepřesnou hlavičkou kapitána Antonína Holuba. (55:36) Domácí byli o poznání efektivnější. V 56. minutě. si s jedovatou střelou Jakuba Píchy hostující brankář Jaroslav Tesař ještě poradil, ale s dorážkou Jiřího Vokouna už nešlo nic dělat. 3:0. (58:06) Hosté ve Štětí moc nebezpeční nebyli, a když už se dostali do zakončení, tak to dopadlo jako třeba střela Bagou Seri, která cestu mezi 3 tyče nenašla. (79:08)Domácí mohli naopak náskok ještě navýšit. Do konce bývalo necelých 12 minut. Hostujícímu backovi se povedl parádní kiks, a jak s nabídkou naložil Tomáš Belák, to už komentář nepotřebuje. Domácí to ale mrzet nemuselo. Blížil se konec, ve zbývajícím čase se už nic zajímavého neodehrálo a skončilo to pro mnohé možná překvapivě, ale zaslouženě 3:0 pro Štětí. Poslední kolo letošního kalendářního roku přineslo několik zajímavých výsledků, které určily konečné pořadí před zimní přestávkou. Podzimním mistrem je SK Český Brod s 36 body, který ještě v neděli 17. 11. hraje proti Meteoru Praha a může náskok navýšit. 2. místo patří s 34 body FK Baníku Souš. 3. je již zmiňovaný Meteor Praha. Poslední 16. místo zaujímá MFK Dobříš a 15. je FK Arsenal Česká Lípa s 12 body. 14. místo se 17 body má vyhrazen TJ Tatran Rakovník. Na 11., 12. a 13. místě s 18 body jsou týmy FK SEKO Louny, SK Slaný, SK Štětí. Jarní část startuje v sobotu 7. 3. 2020. V tento den v 10:15 přivítají fotbalisté SK Štětí na svém stadionu mužstvo FK Baník Souš. Branky: J.Vokoun 2, A.Brůža 1 Sestava: V.Sailer-V.Kala, J.Ransdorf, R.Slanička, D.Mencl-J.Slavíček(89.L.Jakl), J.Pícha, J.Vokoun(84.K.Horváth), D.Brandejs(77.J.Prieložný), A,Brůža-T.Belák(80.R.Feko) Připraveni: P.Fary, T.Kysela, Trenér: J.Ransdorf, P.Hoznédl Vedoucí: J.Tyle Rozhodčí: Zbyněk Novotný- Z.Arnošt, Lubomír Řeháček Delegát: Martin Vlk 152 diváků