HAJDUK vs DINAMO 0:0 (27.kolo, HT Prva liga 21/22)

U velikom derbiju hrvatskog nogometa, utakmici 27. kola HT Prve lige, Hajduk i Dinamo su na Poljudu odigrali 0:0. Hajduk je izuzetno agresivno otvorio utakmicu i više od 20-ak minuta igralo se gotovo isključivo na gostujućoj polovici. Najbolju šansu imao je Melnjak u petoj minuti, ali je njegov udarac s desetak metara dobro obranio Livaković. Prijetili su Splićani, lopta je konstantno letjela oko šesnaesterca Dinama, no s vremenom su se gosti iz Zagreba izvukli iz tog obruča te su postajali sve opasniji. Uostalom, potom je Dinamo dva puta itekako ozbiljno zaprijetio. U 42. minuti Oršić je pogodio vratnicu, a u 45. je Gojak pucao sasvim blizu domaćih vrata. Na početku drugog dijela opet je Hajduk bio taj koji je diktirao ritam utakmice. Više su napadali Splićani, koji su bili i konkretniji. Dva puta je pokušao Livaja (jednom je njegov udarac skliznuo niz gredu), po jednom su pokušali Sahiti i Mlakar, no Dinamo je odbio sve te nalete. Kao i u prvom dijelu, tako je Dinamo uspostavio ravnotežu i kako se derbi približavao kraju, a u pomalo rastrganoj igri u završnici ogled je okončan bez golova. Vodeći kvartet, prije nedjeljnih utakmica koje će odraditi Osijek (doma protiv Gorice) i Rijeka (kod Hrvatskog dragovoljca), ima isti broj odigranih utakmica. Dinamo ima 54 boda, Osijek 53, Rijeka 52, a Hajduk na četvrtom mjestu 49. HT Prva liga, 27. kolo: Hajduk - Dinamo 0:0