Fotbal SK Štětí - TJ Tatran Rakovník 2 - 3 17.8.2019

SK Štětí – TJ Tatran Rakovník 2:3(0:2) 17.10.2019 Divize sk. B, 2. kolo Po třech letech se fotbaloví diváci ve Štětí dočkali divizní premiéry v kategorii dospělých. I přesto, že v minulém ročníku skončilo SK Štětí v krajském přeboru až na 4. místě, tak místní klub nabídku postupu mimo pořadí přijal a v sobotu 17. srpna nastupoval ve 2. kole v červených dresech k prvnímu domácímu utkání proti TJ Tatran Rakovník. Obě mužstva v prvním zápase sezóny před týdnem prohrála. Rakovník 3:1 se Slaným a Štětí 4:1 v Souši. (3:36) Hosté vyběhli na zelený pažit s velkou chutí a domácí se nestačili divit. Běžela 4. minuta a na novou tvář v brance domácích Martina Jelínka už běžel Petr Kučera a s přehledem hezkým dloubákem poslal hosty do vedení 1:0. (5:56) O chvilku později to po rohu před brankou domácího celku opět zaskřípalo. Tentokrát už byl ale brankář proti hlavičce Vladimíra Hradeckého připraven. (12:11) Osudnou se pro Štětí stala 13. minuta. Po nedůrazu ve středu hřiště a přenesení míče do vápna, střelu Petra Kučery brankář ještě zastavil, ale Petr Junek už se míč poslat do branky nerozpakoval. 2:0 (15:43)Teprve až nyní domácí otevřeli oči a začali také útočit. Z velké dálky vypálil Jiří Neuman a rukavice brankáře pálí ještě teď. I když to stejně nakonec zastavila píšťalka rozhodčího. (30:00) Po půlhodině hry posadil z rohu Jiří Vokoun míč na hlavu Jiřího Ransdorfa a hlediště už chtělo křičet /Gól/. Radost překazil bravurním zákrokem Petr Kabele. (33:51)Úspěšně neskončil ani další roh, to zase pro změnu hlavička Rudolfa Slaničky zaplavala daleko mimo brankovou konstrukci. (49:35) Chuť ještě něco se zápasem udělat přinesl štětskému týmu úvod 2. poločasu. Po centru Davida Mencla se dostal míč až k Rudolfovi Slaničkovi a snížení náskoku na 1:2 bylo na světě.(53:13) Výhodu volného přímého kopu měl hostující celek v 54. minutě. Petr Kučera obstřelil zeď, ale i levou tyč. (54:22) Málem smrtící akci pro hosty založil Jakub Slavíček a Tomášovi Belákovi chyběl krůček. Navíc mu beztrestně přišlápl nechtěně nohu Vladimír Hradecký. (58:42) Nervozita na hřišti s přibývajícími minutami rostla a přispěla tomu i srážka Adama Brůži a Daniela Vilda hlavami v 59. minutě. (62:24) Sporným okamžikem byl zákrok Omovie na Rudolfa Slaničku ve vápně Rakovníka, který vypadal, jak z dílny karate Kit, ale penalta se nepískala (77:20) V 77. minutě měli hosté k dispozici volný přímý kop. Na starost si ho vzal Petr Kučera, ale Martin Jelínek dveře branky zavřel. (77:50) Dlouhatánský nákop brankáře hostů měl větší účinek než by kdo čekal. Domácí stopeři málo razantně zasáhli, nechali se přetlačit a Petr Junek odstartoval gejzír radosti na střídačce hostů po brance na 3:1. (87:40) Do konce zbývaly 2 minuty. Jakub Pícha odcentroval a Jiří Ransdorf prodloužil míč za záda gólmana. 2:3 a domácí ještě zacítil šanci třeba i vyrovnat. Hosté už však žádnou větší zápletku nepřipustili a po 2 minutovém nastavení se z vítězství 3:2 radoval Rakovník. Domácí SK Štětí propáslo úvod utkání a ani ve druhém zápase divizní soutěže nebodovalo. Zůstává tak společně s SK Kladno, FK Arsenál Česká Lípa a FK SEKO Louny, které ale mají ještě zápas k dobru, na nule. Naopak na prvních dvou místech jsou se ziskem 6 bodů SK Český Brod a SK Aritma Praha. Za týden 24. srpna zajíždí Štětí do Středočeského kraje, konkrétně do Českého Brodu, kde se v 17:00 utká s domácím celkem, který ještě neztratil bod. Poslední srpnový den jste zváni na fotbalový stadion ve Štětí kam přijede z Karlovarského kraje tým FK Ostrov. Výkop tradičně v 10:15. Ve stejný den jako A mužstvo hrálo i B mužstvo dospělých. V prvním mistrovském zápase jako nováček III. Třídy hrálo na hřiště SAHARY Vědomice a i když vedlo 1:0, tak nakonec schytalo krutou porážku 8:2. Napravit to bude mít možnost v neděli 25.8. od 17:00 na domácím trávníku proti týmu FK Polepy.