ISTRA 1961 vs HAJDUK 1:1 (26.kolo, HT Prva liga 21/22)

Zaključeno je 26. kolo HT Prve lige, a u posljednjoj utakmici su Istra 1961 i Hajduk remizirali odigravši 1:1. Nakon domaćeg poraza u prošlom kolu od Rijeke, ovo je novi korak unatrag Splićana u borbi za sam vrh ljestvice. Hajduk je skupio 48 bodova, Rijeka ima četiri više, a Osijek i Dinamo po pet bodova više. Otvoreno su u utakmicu ušle obje momčadi. Istra 1961 se hrabro suprotstavila favoriziranom Hajduku te mu je parirala u svemu pa tako i u ozbiljnim prilikama. No, ipak je poveo Hajduk u 30. minuti. Dobru je loptu uputio Ferro, a Nikola Kalinić je zabio za 1:0 Splićana što je bio njegov premijerni pogodak za Hajduk u povratničkoj epizodi. Istra 1961 je nastavila igrati otvoreno, a pogotovo je stisnula početkom drugog poluvremena kada se i dogodilo izjednačenje. Veliku pogrešku Katića iskoristio je prvi pulski strijelac Dion Drena Beljo koji je u 54. minuti pogodio za 1:1. Odmah nakon toga Hajduk je golom Biuka vratio vodstvo, no, nakon duge provjere, pogodak je poništen zbog prethodnog prekršaja Kalinića. Do kraja je Hajduk bio nešto bolji, ali do novog pogotka i novog vodstva nije došao. HT Prva liga, 26. kolo: Istra 1961 - Hajduk 1:1 (Beljo 54./Kalinić 30.)