Fotbal SK Štětí - SK Brná 2 - 3 27.4.2019

SK Štětí – SK Brná 2:3(0:1) 27.4.2019 23. kolo Zamračené počasí přivítalo v sobotu 27. dubna na fotbalovém stadionu ve Štětí domácí tým SK a jejich soupeře v červených dresech 7. SK Brná. Domácí pasováni do role favorita, zvítězili v posledním klání 6:2 v Modlanech a i tentokrát se v úvodu se zdálo, že směřují za třetí výhrou v řadě. (10:43) Hlavičce Ransdorfa po rohu Vokouna chyběla jen ta pověstná kapka štěstí, aby se síť hostující branky rozvlnila. (13:30) Příležitosti skórovat se zalekl Jakub Slavíček a střela levačkou žádnou větší paseku ve vápně soupeře nenadělala. (15:05) Výsledek první čtvrthodiny byl nakonec přesně obrácený. Stačily k tomu 3 přihrávky. Výkop brankáře, prodloužení balónu na Jaroslava Betku a přihrávka na Jevgenije Demčenka, který už jen zakončoval do prázdné branky na 1:0. (22:00) Inkasovaná branka domácí zaskočila a dlouhé minuty hledali tu správnou cestu, která by je přiblížila k vyrovnání. Jiřímu Vokounovi se nepovedl volný přímý kop, který skončil úplně někde jinde než by si přála většina ze 120 přítomných diváků. (20:15) Současně se dostavila další pohroma, když se zranil nejlepší střelec týmu Rudolf Slanička a musel střídat. K němu se v závěru 1. půle přidal i Tomáš Belák, (43:57)Na další šanci se čekalo až do závěru poločasu. Marek Faust nastartoval turbo motory, pěkně i vystřelil, brankář míč vyrazil, ale akce pokračovala, a i po pokusu Jakuba Slavíčka se mohl Lukáš Páv v brance pyšnit úspěšným zákrokem. (51:07)Vyrovnání na 1:1 se domácí fanoušci dočkali zkraje 2. půle. Autorem gólu byl Jiří Ransdorf, po jehož střele asistent rozhodčího ukázal, že míč již celým svým objemem přešel brankovou čáru. (51:43)Emoce to vyvolalo nevídané a hostující hráči se s tím dlouho smiřovali. (66:06) Utkání dostalo nový náboj a bylo na co koukat. Robert Feko zpoza šestnáctky mířil k levé tyči, ale gólman byl na správném místě. (66:58) Stoprocentní tutovku měl na druhé straně Jevgenij Demčenko, který se v takových to příležitostech často nemýlí, ale tentokrát z malého vápna přminul. (77:05) Zápas měl grady a začaly padat další branky. Marné bylo volání Štětí po ofsajdu. Obraná závora zůstala otevřena a Wessam Toutanji už si pro vedoucí branku na 2:1 snadno sklouzl. (79:04) Odpověd přišla rychlostí blesku. Jan Prieložný krásným nadýchaným bochánkem poslal balón do vápna, kde jinak spolehlivého brankáře hostů nachytal na švestkách Marek Faust a hlavou srovnal na 2:2. (80:23) Fotbalová přestřelka pokračovala. Obrana Štětí nedokázala odhlavičkovat balón dostatečně daleko a toho stoprocentně využil Antonio Gaydarski. Lépe trefit to nemohl a zajistil hostům už potřetí v tomto utkání vedení. Ve zbývajících 9 minutách už domácí celek síly na vyrovnání nenašel a tak mohla SK Brná slavit výhru 3:2. První místo v tabulce potvrdily Louny výhrou v Krupce. Využily toho i TJ Sokol Srbice, které si upevnily své postavení na 2. místě. 3. je SK STAP Tratec Vilémov a stejně 45 bodů má i TJ Krupka na místě 4. SK Štětí se po prohře propadlo o stupínek níže na 5. místo. Pořadí ve spodní části tabulky je od 12. místa dolů FK Litoměřicko, TJ Spartak Perštejn, TJ Horní Jiřetín, FK Jílové a FK Dobroměřice. V dalším kole v sobotu 4. května jede SK Štětí na nejdelší zájezd v soutěži na hřiště TJ Spartak Perštejn, kde je výkop v 17:00. Při pozvánce na příští domácí zápas zpozorněte. Místo tradiční soboty se hraje až v neděli 12.5. od 17:00. Soupeřem je mužstvo FK Slavoj Žatec.