Content removal request!

HR. DRAGOVOLJAC vs HAJDUK 0:3 (24.kolo, HT Prva liga 21/22)

Četvrtu pobjedu u nastavku sezone HT Prve lige upisao je Hajduk. U ogledu 24. kola Hajduk je u Zagrebu, s 3:0, svladao Hrvatski dragovoljac. U ne pretjerano kvalitetnoj utakmici domaći sastav je pokušao žestinom parirati Hajduku, ali je vrlo rijetko uspio kreirati opasne situacije u suparničkom šesnaestercu, osim u završnom dijelu dvoboja. Ni Hajduk nije briljirao, iako je diktirao ritam susreta. I opet je imao Marka Livaju u ulozi glavnog igrača i trostrukog strijelca. Prva dva pogotka Hajduk je postigao iz jedanaesteraca, u 32. i 74. minuti. U prvom slučaju je rukom igrao Smolčić, dok je drugi put Braut napravio prekršaj na Melnjaku. Na kraju je Livaja zaokružio hat-trick golom u 79. minuti, nakon asistencije Biuka. Livaja je time dodatno učvrstio prvo mjesto na ljestvici strijelaca. U ovom trenutku je na 21 pogotku, s time da ih je devet postigao udarcima s bijele točke. Prva pratnja i dalje mu je napadač Rijeke Drmić koji je zabio 14 pogodaka. HT Prva liga, 24. kolo: Hrvatski dragovoljac - Hajduk 0:3 (Livaja 32.-11m, 74.-11m, 79.)