HAJDUK vs LOKOMOTIVA 4:0 (28.kolo, HT Prva liga 21/22)

Odličnom predstavom na Poljudu nogometaši Hajduka pobijedili su Lokomotivu u 28. kolu HT Prve lige s 4:0. Hajduk je pobijedio po prvi puta nakon tri ligaške utakmice bez slavlja. Prethodno su izgubili od Rijeke, a potom su remizirali protiv Istre 1961 i Dinama. Iako je Lokomotiva hrabro otvorila utakmicu, presjekao je goste pogodak Nikole Kalinića u 22. minuti. Nekadašnji hrvatski reprezentativac je lobom zatresao gostujuću mrežu te je zabio drugi gol u dresu Hajduka otkako se vratio. U 43. minuti bilo je 2:0, nakon sjajnog udarca Krovinovića s 20-ak metara čime je Lokomotiva i definitivno pala na koljena. U nastavku su odličnu predstavu Hajduka golovima zaokružili Melnjak i Sahiti za konačnih 4:0. Hajduk se ovom pobjedom bodovno izjednačio s Rijekom na ljestvici. Imaju po 52 boda, s time da Splićani imaju utakmicu manje. Lokomotiva je u posljednje vrijeme otkidala bodove Dinamu i Osijeku (po 0:0), ali je protiv Splićana ostala daleko od bilo kakvog iznenađenja. HT Prva liga, 28. kolo: Hajduk - Lokomotiva 4:0 (Kalinić 22., Krovinović 43., Melnjak 54., Sahiti 62.)