Fotbal SK Štětí - TJ Tatran Rakovník 0 - 2

SK Štětí – TJ Tatran Rakovník 0:2(0:1) 29.8.2020 2. kolo divizní soutěže Všichni nedočkavci fotbalu se po dlouhé přestávce zaviněné koronavirem dočkali v sobotu 29. srpna. K prvnímu mistrovskému zápasu divizní soutěže vyběhli fotbalisté SK Štětí. Soupeřem byl celek TJ Tatran Rakovník v zelených dresech, kterému chtěli vrátit loňskou porážku 3:2. (11:13) Balóny létaly do vápna Rakovníka hned od úvodu, kopaly se rohy, ale nejnebezpečnější byla nakonec střela Jiřího Vokouna v 11. minutě.(12:03) Aleš Nesládek dostal více prostoru, než bylo zdrávo, ale jeho pokus brankáře Štětí nevystrašil. (20:03) Ten měl ale práci později, když zneškodnil střelu Lukáše Hrobníka. (20:55) Tomáš Belák si ve 21. minutě počkal až mu sedne míč na nohu, ale podebral ho víc než bylo třeba a ten doplachtil až na tenisové kurty. (31:56) Emoce jak na hřišti tak i v hledišti vzplály ve 31. minutě, když byla proti domácím nařízena penalta, se kterou moc srozuměni nebyli. (33:16)Proměnil ji Aleš Nesládek. 1:0 pro hosty(40:57) V posledních 5 minutách první půle domácí protivníka ještě zmáčkli, byl z toho roh a střela Miroslava Mullera vedle. (47:33)Vyrovnávací fanfáry málem zazněly hned po změně stran, Vít Kala se vydal na průzkum a po jeho přihrávce se Miroslav Muller chytal za hlavu.(54:22) Průvan v obraně domácích nezpůsobil vítr, ale Aleš Hrobník, který proletěl velkým vápnem, ale cíl minul. (58:52) V 59. minutě už se zdálo že buď Jiří Vokoun nebo Miroslav Muller srovnají na 1:1, ale nebyl z toho ani roh, i když asi měl být. (66:26) Hlavička střídajícího Davida Čady skončila v náručí brankáře Ivana Žuleviče.(67:14) Velká nespokojenost s výkonem rozhodčích ze strany domácích vrcholila 23. minut před koncem. Lukáš Hrobník poslal do 2 metrového ofsajdu Aleše Nesládka, proč asistent rozhodčího Petr Talpáš praporek nezvedl je záhadou, i když se nabízí se různé důvody.(67:33) Akce pokračovala a skončilo to penaltou po faulu Jiřího Neumana, který marně vysvětloval, že hráč upadl jen co se ho lehce dotkl. (68:59) Aleš Nesládek z pokutového kopu zvýšil na 2:0. (75:40)Určitou naději na dramatizaci utkání zkoušel vykřesat David Brandejs , ale Miroslavu Mullerovi nebylo trefit se mezi 3 tyče přáno. (89:20) V závěru, kdy domácí vrhli ještě všechno do útoku, mohli hosté vedení ještě pojistit Lukáš Černý, ale neuspěl, ale i tak se hosté radovali z výhry 2:0. Po 2. kolech je na čele tabulky s 5 body FC Chomutov pronásledovaný 4 bodovými Českým Brodem, Neratovicemi-Byškovicemi, Aritmou a Tatranem Rakovník. Bez bodu je Březová a Štětí, která má ale ještě zápas k dobru. Za týden v sobotu 5. září jede Štětí změřit síly s Českým Brodem. Výkop je v 17:00 . Odjezd autobusiu ve 14:15 hodin. Další domácí utkání sehrají v sobotu 12. září od 10:15 proti Fotbalovému klubu Ostrov Sestava: Václav Sailer-Tomáš Belák, Jiří Neuman, Petr Stejskal, Lukáš Janovský-Jakub Slavíček(61.D.Brandejs), Jiří Vokoun, Jakub Pícha, Jan Prieložný(38.V.Kala)(68.D.Čada)- David Mencl- Miroslav Müller Připraveni: Lukáš Jakl, Adam Brůža, Pavel Fary Trenér: Josef Jarolím Asistent: P. Hoznédl Vedoucí: Vladimír Frey Rozhodčí: Lukáš Nehasil-Petr Talpáš, David Jati Delegát: Josef Novotný Hlavní pořadatel: Martin Toráč 150 diváků