Fotbal SK Štětí - TJ Spartak Perštejn 8-2 16.6.2018

30. kolo Ústeckého krajského přeboru 2017/2018 SK Štětí-TJ Spartak Perštejn 8:2(3:0) 16.6.2018 30.kolo Letošní rozlučku s fotbalovým rokem přichystali fotbalisté SK Štětí na sobotu 16. června. Ve 30. kole se doma utkali s pátým celkem tabulky, s nováčkem soutěže z Perštejna. Obě mužstva, tak jak to na konci sezóny vždycky bývá, postrádala už celkem dost hráčů, ale o nic už nešlo, tak se mohl hrát bezstarostný fotbal a devadesáti minutovka to na hřišti také potvrdila. Už v 1. minutě se tleskalo střele Waltra, která vyzkoušela pevnost tyče hostující branky. Roh si vyzkoušeli hosté v 9. minutě, ale žádná mela před naší brankou z toho nebyla. Po okamžitém protiútoku a centru z pravé strany nejprve Vokoun ideálně netrefil, ale napodruhé už stačil akrobaticky zakončit přesně na 1:0. Vedoucí branka nabudila mužstvo k dalšímu náporu doprovázeného i pěknými akcemi. Hezky se uvolnil Walter a nechybělo moc, aby míč zapadl k zadní tyči. Volný přímý kop zahrával Šraga blízko rohového praporku a brankář Lukáš Šafránek se musel hodně natahovat, aby míč nezapadl za jeho záda. Ve 23. minutě jsme byli za aktivní vstup do zápasu odměněni gólem na 2:0. Po krásném centru se míč posadil na hlavu Ransdorfa a slavili jsme druhou branku. I nadále jsme pokračovali v nastaveném tempu. Vokoun se protáhl mezi obránci a byl z toho roh. Po chybě v rozehrávce přihrál Šraga Rejmanovi, ale střela z 19 metrů přesná nebyla. Hosté z Perštejna měli možnost ohrozit branku soupeře až ve 33. minutě. Z ideálního úhlu ze vzdálenosti 18 metrů kopal trestňák kapitán hostů David Fillinger. Trefil ale jen hlavu dobře postaveného Ransdorfa. Soupeř si vypracoval i další možnost korigovat výsledek. Lukáš Plos si našel pěkné místo ke střele, ale míč z jeho kopačky zabloudil vysoko nad. Jiří Vokoun zkoušel překvapit střelou po zemi ve 39. minutě, ale stejně pozorný gólman se zaskočit nenechal. Potřetí jsme udeřili 2 minuty před změnou stran. Pro diváky vypadala situace jako ofsajdová, ale postranní rozhodčí stál v nejlepším viditelném úhlu a gól Matěje Waltera do prázdné branky na 3:0 uznal. Začátek 2. poločasu podle našich představ nebyl. Na roh zahraný nakrátko jsme reagovali opožděně a pak už jsme ve vlastním pokutovém území zatahovali jen záchrannou brzdu a ještě k tomu nedovoleně. Penaltu zahrával sám postižený David Fillinger. S míčem se nepáral a snížil na 1:3. Odpověď přišla rychlostí blesku. Martin Rejman načasoval přihrávku na Fausta v ten nejlepší moment a zase už jsme vedli o 3 branky 4:1. Další možnost skórovat jsme měli v 57. minutě. Po pohledné kombinaci Šragy s Vokounem s přihrávkou na Fausta chybělo půlmetru a dílo mohlo být dokonáno. V 62. minutě jsme míč do sítě sice dopravili, ale bylo to z ofsajdového postavení a branka platit nemohla. Moc nás to mrzet nemuselo. V 63. minutě připravil Vokoun zakončení pro Roberta Feka, který byl na hřišti snad minutu, a byla z toho branka už na 5:1. Za další 2 minuty si vybral slabší chvilku hostující branku. Střela Vokouna z 18 metrů přesná nebyla, ale i tak proklouzla za brankovou čáru na 6:1. V 68. minutě se připomněli hosté, ale Fillinger správný moment k zakončení nebo přihrávce propásl. Chuť střílet další branky nás neopustila. Největší zásluhu na gólu na 7:1 v 79. minutě má David Mencl. Předvedl fotbalovou kličkovanou s nabídkou pro Jirku Vokouna, který ji neodmítl. V 82. minutě nám zase fotbalovou podívanou sehráli Šraga a Faust, když druhý jmenovaný došel s míčem skoro až do branky. Na ukazateli svítil výsledek 8:1. V závěru jsme polevili a toho soupeř hned využil. Příležitost skórovat Plos ještě nevyužil, ale špatnou malou domů 3 minuty před závěrečným hvizdem Albert Koštůr už ano. Prostřelil brankáře a určil tak konečný výsledek posledního letošního zápasu 8:2. Výsledek sám o sobě napovídá o dění na hřišti. Od začátku jsme si získali převahu, soupeře jsme přehrávali a využívali jsme i gólové šance. V poločase jsme vedli už 3:0, a i když David Fillinger hned po změně stran snížil z penalty na 1:3, tak nás to nezaskočilo a ze zápasu jsme v jeho 2. poločasu udělali brankovou přehlídku. Mužstvo potvrdilo, že mu 2. místo po zásluze patří. Branky: Vokoun 3, Faust 2, Walter 1, Ransdorf 1, Feko 1 Sestava: Gabriel-Čámský(45. Černý), Stejskal, Ransdorf, Mencl-Šraga, Beruška, Rejman, Vokoun, Faust-Walter(60. Feko) Trenér: K.Zuna Vedoucí: M.Šťastný Masér: K.Zavřel Rozhodčí: M.Klimpl-K.Rouček, R.Linhart Delegát: P.Kalista