Content removal request!

HAJDUK vs ISTRA 1961 4:0 (17.kolo, HT Prva liga 21/22)

Bez ikakvog problema Hajduk je ostvario treću prvenstvenu pobjedu u nizu. Na Poljudu, u susretu 17. kola HT Prve lige, Splićani su svladali Istru 1961 s 4:0. Hajduk se bodovno izjednačio s Rijekom (ali ima utakmicu više), dok je preskočio Dinamo (dva boda više, ali i dva odigrana susreta više). Utakmica protiv pulskog sastava odlučena je u uvodnih pola sata kada je Hajduk postigao dva pogotka. Prvo je strijelac bio Ljubičić u 11. minuti, dok je topovski loptu u suparničku mrežu zakucao Talijan Fossati u 27. minuti, za 2:0. U uvodnom dijelu susreta Ljubičić je mogao zabiti i drugi gol, ali je iz idealne šanse pogodio vratnicu. U nastavku je Hajduk rutinski čuvao prednost, a potvrda pobjede dogodila se u 71. minuti kada je Filip Krovinović postigao svoj prvi ligaški pogodak u dresu Hajduka. Za kraj su Splićani izveli sjajnu akciju koju je u 92. minuti zaključio Marko Livaja još ljepšim pogotkom s vrha šesnaesterca. Za Livaju je to bio 11. prvenstveni pogodak ove sezone. HT Prva liga, 17. kolo: Hajduk - Istra 1961 4:0 (Ljubičić 11., Fossati 27., Krovinović 70., Livaja 90.+2)