HAJDUK vs OSIJEK 0:1 (29.kolo, HT Prva liga 20/21)

U derbi utakmici 29. kola HT Prve lige Osijek je posve zasluženo osvojio sva tri boda na Poljudu. S 1:0 svladao je Hajduk golom Miereza, najboljeg strijelca Lige. U prvom poluvremenu se igralo ravnopravno, ali je bilo vidljivo kako su Osječani u svakoj situaciji malo brži, čvršći i odlučniji. Krajem prvog poluvremena sva opasnost se preselila u splitski šesnaesterac, a šanse za uvodni gol su propustili Mierez, Bohar i Bočkaj. No, splitska mreža se zatresla odmah na startu drugog dijela kada je glavom krasno, s deset metara, pogodio Ramon Mierez. Bio je to njegov jubilarni 20. prvenstveni pogodak. Iako je Hajduk imao zaostatak, strašno je teško dolazio u prilike. Veći je pritisak i tada stvarao Osijek, više je prijetio te bio bolji u ostatku susreta. U samom finišu utakmice Hajduk je primio novi udarac, zbog dva žuta kartona je isključen Fossati. Osijek se tako nakon remija kod Slaven Belupa ovom pobjedom vratio u utrku s Dinamom, dok Hajduk nije iskoristio kiks Gorice te je propustio dodatni pritisak na treće mjesto. HT Prva liga, 29. kolo: Hajduk - Osijek 0:1 (Mierez 48.)