Content removal request!

Fotbal SK Štětí - TJ Sokol Srbice 3 - 2 15.6.2019

SK Štětí – TJ Sokol Srbice 3:2(0:2) 15.6.2019 30. kolo Poslední kolo Ústeckého fotbalového přeboru bylo na programu v sobotu 15. 6. 2019. SK Štětí v červených dresech v něm nastoupilo proti 2. celku tabulky TJ Sokolu Srbice a domácí měli stále o co hrát. O 4. příčku, kterou ztratili v minulém kole v Krupce, kde prohráli 4:1. Utkání to bylo nevídaně dramatické se zápletkou až v 6. minutě nastavení. (9:45) Hosté zahájili nebojácně a i když avizovali, že přijeli oslabeni, tak nebýt podklouznutí Pavla Korduleho, mohli jít do vedení 1:0 už po necelých 10 minutách. (15:16) Průvan v obraně hostů udělal David Mencl, ozdobil ho pěknou přihrávkou na Jakuba Slavíčka, kterému ale krok na přesné zakončení nevyšel. (16:15) Rychlý přechod na polovinu soupeře byl základem úvodní branky zápasu. Pavel Kordule načasoval náběh za obranu na správný okamžik a Srbice šly do vedení 1:0. (21:15) Druhý knokaut pro domácí Štětí se odehrál ve 22. minutě. Špatnou rozehrávku ve středu hřiště trestal David Batelka střelou z rohu velkého vápna na zadní tyč. (27:10) Hosté se dostali do laufu. Důvěru zahrát volný přímý kop dostal autor 2 gólu David Batelka a Tomáš Kysela musel vyrážet balón na roh. (40:56) Teprve až v úplném závěru prvního dějství se připomněli také domácí. Koloman Horváth postupoval zcela sám na brankáře a chtělo to jen lépe zamířit. (42:56) Stejně dopadl při dalším útoku Rudolf Slanička. I jeho gólman hostů skórovat nenechal. (47:58) S cílem změnit herní projev k lepšímu vyběhli hráči SK Štětí do 2. poločasu. Jakub Slavíček měl cestu k brance Srbic otevřenou a jen ta koncovka chtěla více klidu a přesnosti. (50:09) Pak to byl Jiří Vokoun, který vystřelil rychlostí vyšší jak 100 km v hodině, ale míč se zastavil o plot za brankou. (53:08) Krásnou výměnu míče předvedli Rudolf Slanička s Jiřím Vokounem, ze které druhý jmenovaný dokázal snížit náskok hostů na 1:2. (55:42) Na hřišti se v 55. minutě objevil Tomáš Písař a hned vyzkoušel, zda by nenašel skulinku mezi nohama brankáře hostů. (67:18) Levačkou to prubnul Jiří Vokoun, ale Zdeněk Divecký hlásil „ Jsem připraven“. (71:17) Pátrat po tom, jak se obránce Jiří Ransdorf dostal do vápna Srbic nebudeme, ale na jeho střelu, která znamenala vyrovnání na 2:2 už se podíváme. (73:20) Do konce zbývalo více jak 15 minut a na hřišti se odehrálo ještě mnoho zajímavých okamžiků. Marek Faust vypálil jak z děla, ale narazil na sloup v podobě brankáře hostů. (83:37) Krásný centřík Davida Mencla dolétl na hlavu Tomáše Písaře a k cestě do sítě chybělo několik centimetrů. (91:42) To už ale běžela 2 minuta nastavení. Hodně surovým způsobem byl poslán k zemi Marek Faust a hřiště musel zraněný opustit. Michal Khaur byl po zásluze za faul odměněn červenou kartou. (95:20)Následovalo dohadování, po němž se odehrál nejdůležitější okamžik dnešního utkání, Souboj mezi Jiřím Vokounem a Zdeňkem Diveckým Napnuté publikum sledovalo, jak se Jirka rozbíhá a přes zeď v 6 minutě nastavení, i když si brankář ještě trochu na míč šáhnul, míří přesně. 3:2 pro domácí a závěrečný hvizd rozhodčího. Drama nevídané, které pro SK Štětí přineslo 4. místo v Ústeckém přeboru v ročníku 2018-2019, protože TJ Krupka v Horním Jiřetíně prohrála 2:1. Vítězem ústecké přeboru dospělých pro rok 2018-2019 s právem postupu do divize se s obrovským náskokem a ziskem 81 bodů stalo FK SEKO Louny. NA 2. příčce skončily TJ Sokol Srbice a 3. místo patří SK STAP TRATEC Vilémovu. Přetahovanou o 4. místo, jak jste mohli vidět v dnešní reportáži, nakonec vyhrálo SK Štětí. Ve spodních patrech tabulky je na posledním 16. místě FK Litoměřicko. 15. jsou FK Dobroměřice a 14. je FK Jiskra Modrá/SK Hrobce. Fotbalový oddíl SK Štětí děkuje všem svým příznivcům za podporu v právě skončeném ročníků a těší se na Vaše návštěvy i v příštím soutěžním roce, který začíná již 10. srpna. Přijďte fandit. Štětí do toho.