DINAMO vs HAJDUK 3:1 (13.kolo, HT Prva liga 20/21)

Kvalitetan, sadržajan i uzbudljiv je bio derbi Dinama i Hajduka na maksimirskom stadionu. Na kraju je u tom zaostalom susretu 13. kola HT Prve lige slavio Dinamo s 3:1. Na fantastičan način su nogometaši obje momčadi otvorile derbi. Već u šestoj minuti Splićani su poveli, Vušković je trznuo glavom i pogodio za 1:0. No, uzvrat Dinama je stvarno bio žestok, a glavnu ulogu je imao sjajni Mislav Oršić. Dva gola je zabio Oršić, u 16. i 18. minuti, s tim da je posebno lijep bio izjednačujući pogodak. S 20-ak metara je Oršić fantastično pucao i pogodio suprotne rašlje. Ritam prvih dvadesetak minuta je uistinu bio na strašno visokoj razini, pravi europski derbi. No, nakon tri gola ipak je malo splasnulo na travnjaku premda su i dalje oba sastava igrala dobro, otvoreno te su prijetili. Od starta drugog poluvremena Hajduk je baš hajdučki krenuo po izjednačenje. Odmah se zatresao okvir vrata Dinama (drugi put na susretu). Umut Nayir je bio najopasniji, ali Dinamo je još jednom ove sezone imao itekako raspoloženog vratara Livakovića. I, naravno, kada je Hajduk mnogo toga propustio uslijedila je kazna. U 84. minuti Lovro Majer je škaricama pogodio za 3:1 i pobjedu Dinama u odličnom derbiju. HT Prva liga, zaostala utakmica 13. kola: Dinamo - Hajduk 3:1 (Oršić 16., 18., Majer 84. / Vušković 6.)