Denis Ikovlev | WKS Śląsk Wrocław by @ŚląskBasketTV - Post Details

Denis Ikovlev | WKS Śląsk Wrocław

Denis Ikovlev - „Amerykański Ukrainiec” w Śląsku. Urodzony na Ukrainie w wieku 9 lat wyjechał z rodziną do USA, gdzie uczył się koszykówki. Jako 21-latek wrócił do rodzinnego kraju, podpisując pierwszy profesjonalny kontrakt z klubem BC Odessa. Do roku 2014 zaliczył sześć zespołów z Ukrainy, po czym przeniósł się do Polski, zostając graczem Śląska. W barwach WKS-u był jednym z najlepszych zawodników, notując w TBL 9.6 punktu, 4.1 zbiórki oraz 42% z gry i 40% za trzy. Jego postawę docenili działacze rumuńskiej Steauay Bukareszt, ściągając Ikovleva do siebie. Po 20 spotkaniach zawodnik odszedł jednak z klubu, znów trafiając do Wrocławia. W pierwszym po powrocie meczu przed własną publicznością zdobył 22 punkty, trafił cztery trójki i doskonale przypomniał się kibicom Trójkolorowych. Realizacja: A. Radomska

Similar Posts!

Konferencja prasowa po meczu WKS Śląsk Wrocław - Trefl Sopot (10.04.2023 r.)

Konferencja prasowa po meczu 26. kolejki Energa Basket Ligi w sezonie 2022/23 WKS Śląsk Wrocław - Trefl Sopot.

SKRÓT: Śląsk Wrocław - Enea Astoria Bydgoszcz 90:88 (14. kolejka)

WKS Śląsk Wrocław pokonał po bardzo emocjonującym meczu Enea Astorię Bydgoszcz 90:88. Spotkanie od początku było bardzo wyrównane, jednak najciekawsza była końcówka, która była istnym horrorem – na szczęście z happy-endem dla WKS-u. Dzięki temu odczarowaliśmy Orbitę, wygrywając drugi mecz u siebie i zrewanżowaliśmy się Astorii za porażkę w finale play-offów 1. Ligi. Purity by Mesqo https://soundcloud.com/mesqo Music provided by Free Music for Vlogs https://youtu.be/CPSQnhKyPMk

18. kolejka: Wygrywamy hit w Lesznie

W najciekawszym spotkaniu 18. kolejki 1. Ligi FutureNet Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Jamalex Polonię 1912 Leszno 102:88. Mecz lepiej zaczęli gospodarze, którzy prowadzili nawet 19:7 głównie dzięki świetnej dyspozycji Kamila Chanasa (w całym meczu 30 pkt, 2 ast). Trójkolorowi dogonili rywali w drugiej kwarcie, a przed ostatnią częścią gry prowadzili 4 punktami. WKS wygrał dzięki świetnym ostatnim 10 minutom, w których zaliczył run 18:5 i odskoczył Polonii. Świetny mecz zagrał nowy zawodnik Śląska, Krzysztof Jakóbczyk (15 pkt, 5 ast, 4 zb). Na pochwałę zasłużyła cała drużyna Radosława Hyżego, ale obok Jakóbczyka najwyżej punktowali Aleksander Dziewa (18 pkt, 7 zb) i Norbert Kulon (17 pkt, 3 zb). Tonez&Re-C - Kyoto by @TONEZPRO (OFFICIAL) https://soundcloud.com/tonez-pro Creative Commons — Attribution 3.0 Unported— CC BY 3.0 http://creativecommons.org/licenses/b... Music promoted by Audio Library https://youtu.be/vq4okoteFEc

13. kolejka: Świetny mecz i zwycięstwo w Bydgoszczy

W najciekawszym spotkaniu 13. kolejki 1. Ligi FutureNet Śląsk Wrocław pokonał na wyjeździe Enea Astorię Bydgoszcz 91:86. Po wyraźnie wygranej 2. kwarcie Trójkolorowi prowadzili do przerwy 16 punktami, a po powrocie z szatni jeszcze powiększyli tę przewagę. Gospodarze doprowadzili jednak do nerwowej końcówki, w której więcej krwi zachowali podopieczni Radosława Hyżego. WKS do zwycięstwa poprowadzili Aleksander Dziewa (22 pkt, 5/6 zza łuku) i Robert Skibniewski (18 pkt, 7 ast, 4 zb), dobry mecz rozegrali także Jakub Musiał (16 pkt, 6 ast, 5 zb) i Norbert Kulon (10 pkt, 6 ast). W drużynie Astorii na wyróżnienie zasłużyli Paweł Śpica (18 pkt, 3 zb) i Marcin Nowakowski (15 pkt, 7 ast). FutureNet Śląsk umocnił się na pozycji lidera w tabeli 1. Ligi. - Music promoted by 1HMNC - No Copyright Music Dyalla - Only https://youtu.be/xUcmd17C9HU Music by Dyalla :https://soundcloud.com/dyallas

#PrzedMeczem z Czarnymi Słupsk

Jako ostatniego w naszym przedmeczowym cyklu przepytaliśmy środkowego FutureNet Śląska, Szymona Tomczaka.

8. kolejka: Derby są nasze!

Derbowe starcia pomiędzy Wrocławiem a Wałbrzychem zawsze dostarczały olbrzymiej ilości emocji. Tak było i tym razem – w drugiej kwarcie za drugie przewinienie techniczne na trybuny został odesłany trener gości Marcin Radomski. Osłabiony Górnik Trans.eu po przerwie pokazał dużą wolę walki, musiał jednak uznać wyższość FutureNet Śląska, który wygrał wyraźnie 91:78. Najwięcej punktów uzbierał Norbert Kulon (25 pkt, 4 zb, 5 ast, 11 wywalczonych fauli), który z gry trafił tylko 3/15, za to z linii – perfekcyjne 16/16. Z double-double na koncie spotkanie skończyli Aleksander Dziewa (15 pkt, 16 zb) i Robert Skibniewski (16 pkt, 10 ast, 4 zb). 15 pkt, 4 zb, 2 ast i 2 prz miał Aleksander Leńczuk, a 12 pkt, 6 zb i 2 ast – Jakub Musiał.