“”

Report User

Highlights

HC Moravské Budějovice 2005 - HK Nový Jičín ... 3. února 2016

Střetnutí, do kterého po pooperační rekonvalescenci a tréninkových dávkách opět zasáhl náš nejzkušenější zadák Tomáš Jakeš, začalo opatrným oťukáváním obou soupeřů. Polovina první periody nepřinesla žádnou mimořádnou příležitost, pohledných akcí bylo poskrovnu a strážci obou brankových království byli prověřováni především málo nebezpečnými střeleckými pokusy z dálky. Obrat nastal poté, co se začaly vyloučenými z obou stran zvolna zaplňovat lavice hříšníků. Většího prostoru pro kombinaci jako první využil v 16. minutě Lukáš HAVEL, který obkroužil klec střeženou Ondřejem Halodou a pod jeho betonem poslal puk za brankovou čáru (1:0). Následně jej mohl napodobit Martin Sobotka, ale jeho nahození ukončilo svou pouť v lapačce hostujícího brankáře. Ve 20. minutě se před ním v osamocené pozici zjevil Lukáš Paták, černou pryží však jeho beton přehodit nedokázal, čímž byla náplň první pasáže vyčerpána. Ta druhá započala srovnáním gólového kroku. Ve 22. minutě předvedla Žihadla velmi benevolentní vyhození, čehož využil Jakub IŽACKÝ a nadvakrát překonal Jiřího Šťastného (1:1). Není divu, že po této akci modrobílí ožili, ale Marek Haloda, David Hoďa a ani jeho jmenovec Mikšan navýšit skóre nedokázali. Zvýšenou činorodost dokumentoval i autor vyrovnávací trefy Ižacký, po jehož faulování nařídil hlavní arbitr trestné střílení. Jeho následný forhendový blafák však náš lapač bravurně zlikvidoval. To však Flašarově partě nezabránilo nadále usilovat o gólový úspěch – např. Robinu Gebauerovi znemožnilo skórovat pouhé sklouznutí touše z jeho čepele v okamžiku, kdy na něj zívala prázdná klec. Stejně však dopadlo přečíslení černožlutých, když (ve vlastním oslabení) nedokázali zužitkovat přečíslení 3 na 1. Nakonec se však stalo to, k čemu spěl obraz hry, navíc takřka v totožném provedení jako při vyrovnání. Ve 32. minutě domácí nedokázali vyhodit z vlastního obranného pásma, kotouč doputoval k namlsanému Jakubu IŽACKÉMU a ten z mezikruží trefil naprosto přesně (1:2). Ani toto varování však nepadlo na úrodnou půdu, a když se při oslabení dostal do samostatného úniku Jiří Zdeněk, musel náš brankář vytasit další výborný zákrok. Ani ten mu však nepomohl při opětovné hrubce obrany, která ve 38. minutě doslova darovala branku Dominiku NOVOTNÉMU, když mu přihrála před vlastní klec (1:3). Za několik okamžiků mohl být s veškerými nadějemi amen, ale Mikšan znovu vyhořel na hrdinovi Šťastném. Každopádně akcie Žihadel se v danou chvíli propadly hodně hluboko. Ovšem lední hokej není nadarmo nejrychlejší kolektivní hrou planety. Ve 40. minutě šel „za katr“ Hoďa a než stačili hosté zmobilizovat obranu, tečoval střelu Jiřího Peroutky od modré Filip MATĚJKA, čímž upravil výsledek do přeci jen přijatelnější podoby (2:3). Do třetí třetiny vlétli svěřenci Jiřího Recha nažhaveně a pokud se někdo opozdil v útrobách zimního stadionu, následně litoval. Již v čase 40:13 dostal od Peroutky gólově nabito Lukáš HAVEL a touto nabídkou nepohrdl (3:3). Pouhý okamžik se zdálo, že psychologická výhoda bude nyní na straně domácích, leč chyba lávky! Po úspěšně ubráněném oslabení si reprezentanti města nad Jičínkou lehce oddychli a ve 46. minutě znovu udeřili. Střelu Matěje Málka náš chytač ještě dokázal vyrazit, ale na dorážku Přemysla VAŠUTA již nedosáhl (3:4). Bílomodří začali znovu pevně tisknout otěže duelu. V 55. minutě Marek HALODA převzal kotouč ve středním pásmu a pumelicí od modré řádně vymetl všechny pavučiny v levém horním roku domácí klece (3:5). Žihadla sice ještě v 58. minutě snížila, když se nahození dnes tříbodového Peroutky odrazilo od brusle Ladislava RYTNAUERA za Halodova záda (4:5), ale několik předchozích hrubek obranných řad nakonec znamenalo, že si všechny body zaslouženě odvezli novojičínští, čímž opět zdramatizovali boj o šestou příčku.

HC Moravské Budějovice 2005 vs. HC LVI Břeclav ... 12. prosince 2015

Střetnutí začalo velkou šancí našich borců. Již ve 48 vteřině se před klecí Michala Šurého ocitl Jan Trojan, ale bekhendovým blafákem jej nedokázal překonat a neujala se ani následná dorážka Filipa Matějky. Stačila však pouhá chvilička a žlutomodří opět potvrdili známé rčení, že kdo nedává, většinou inkasuje. Ve 3. minutě převzal na útočné modré kotouč Petr ŠKOLOUD, nedávná posila z Valašského Meziříčí, a blafákem pod horní tyč branky Jiřího Šťastného naprosto přesně zavěsil (0:1). Z této situace se Vosy ještě nestačily pořádně otřepat a brzy inkasovaly druhý políček a to při hře v oslabení, kdy na lavici hříšníků seděl Lukáš Havel. Akci na jeden dotyk napříč útočným pásmem předvedla v 5. minutě trojice, na jejímž konci zůstal nehlídán stát u pravé tyče nový břeclavský kapitán Marek IVAN (0:2). Chaotickou hru domácích však Lvi brzy potrestali znovu – v 6. minutě vyprodukovali další rychlou akci - na jejím konci zvýšil přesným zásahem Jiří UHLÍK již na 0:3. Na tento mizerný úvod zareagoval Jiří Rech odvoláním Šťastného, jehož místo zaujal Milan Máj. V 9. minutě bylo poprvé dopřáno zažít radost z hokeje i zmrazenému publiku na Vysočině. Do parádního přečíslení se dostala dvojice Jan Trojan a Lukáš HAVEL, přičemž druhý jmenovaný nezaváhal a nedal Šurému šanci zasáhnout (1:3). Následně se ovšem před brankou zahalenou do černožlutých barev ocitl zcela osamocený Pavel Flora, Máj však předvedl zákrok z kategorie fantastických. Žihadla posléze evidentně ožila a záhy jich byl plný led. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. V 15. minutě chtěl Lukáš HAVEL přihrát jednomu ze spoluhráčů, ale jeho nahrávka byla zblokována zpět na jeho hůl. Proto nelenil, zamířil nad betony hostujícího gólmana a rozradostnil většinu stadionu (2:3). A když šli hosté v 16. minutě do čtyř, vyrovnání zajistil Lukáš PATÁK, který dokázal nejrychleji zkrotit neposedný puk v brankovišti dorážkou do sítě (3:3). Divoký úvod střetnutí tím vyčerpal veškerý svůj napínavý scénář. Druhá třetina započala opětovným tlakem Vos, které nechtěly připustit zopakování katastrofálního vývoje z předchozí dvacetiminutovky. Je však nutné uznat, že gól, který je poslal do vedení, padl vskutku kuriózně. Ve 23. minutě Paták vystřelil, od Šurého se touš odrazil na zadní mantinel a odtud se vrátil před branku přímo na hůl Ondřeje PĚŠKY, který neměl problém úspěšně zakončit (4:3). Nastala klidnější fáze hry, ale jakmile došlo k vyloučení hostujícího Filipa Hamana, bzukot Žihadel nabral řízné intenzity. V důsledku této skutečnosti se jim podařilo navýšit vedení. Během 30. minuty vypálil Havel, břeclavský lapač jeho pumelici vytěsnil, ale pouze k Matějkovi, který nahrál na hokejku Jiřího PEROUTKY, jenž zakončoval takřka do prázdně klece (5:3). Jihomoravané ovšem odmítli složit zbraně, navíc pozorně vyčkávali a čekali na chyby soupeře. A k jedné takové došlo ve 32. minutě, když Ondřej Šťáva chybnou rozehrávkou nabídl brankovou příhru Lukáši Nováčkovi, který vyslal do megašance Jiřího UHLÍKA, výsledkem čehož bylo snížení na 5:4. Blížící se komplikace ovšem ve 40. minutě zahnal Jiří PEROUTKA, když dostal v přesilovce nabito od Šťávy a parádním švihem vymetl pavučinu v levém horním rohu brány hostí (6:4). Třetí perioda byla v dnešním mači nejméně napínavá. Reprezentanti obou celků jakoby vnímali, že je o jeho osudu víceméně rozhodnuto. Jakoukoliv adekvátní možnost zdramatizovat jeho vývoj ve 49. minutě uťal Ondřej PĚŠKA, jenž pohotově potrestal chybnou rozehrávku hostujícího brankáře a zvýšil na 7:4. To již bylo na břeclavského strážce příliš a nechal se vystřídat Maxmiliánem Bačou, který v přípravě zkoušel zaujmout management Moravských Budějovic, leč neuspěl. Ještě než se stačil ve známém prostředí řádně rozkoukat, obdržel v 51. minutě gólový pozdrav od Jana TROJANA, který se neunáhlil, popojel kolem branky a s klidem zavěsil do její prázdné poloviny (8:4). Definitivní pohodu do domácích řad vnesla v 60. minutě dokonalá kombinace, na jejímž konci byl sám mezi kruhy Filip RANDA, který uzavřel divoký průběh zápasu do podoby 9:4.