HC Moravské Budějovice 2005 - HK Nový Jičín ... 3. února 2016 by @Vladimír Čábel - Post Details

HC Moravské Budějovice 2005 - HK Nový Jičín ... 3. února 2016

Střetnutí, do kterého po pooperační rekonvalescenci a tréninkových dávkách opět zasáhl náš nejzkušenější zadák Tomáš Jakeš, začalo opatrným oťukáváním obou soupeřů. Polovina první periody nepřinesla žádnou mimořádnou příležitost, pohledných akcí bylo poskrovnu a strážci obou brankových království byli prověřováni především málo nebezpečnými střeleckými pokusy z dálky. Obrat nastal poté, co se začaly vyloučenými z obou stran zvolna zaplňovat lavice hříšníků. Většího prostoru pro kombinaci jako první využil v 16. minutě Lukáš HAVEL, který obkroužil klec střeženou Ondřejem Halodou a pod jeho betonem poslal puk za brankovou čáru (1:0). Následně jej mohl napodobit Martin Sobotka, ale jeho nahození ukončilo svou pouť v lapačce hostujícího brankáře. Ve 20. minutě se před ním v osamocené pozici zjevil Lukáš Paták, černou pryží však jeho beton přehodit nedokázal, čímž byla náplň první pasáže vyčerpána. Ta druhá započala srovnáním gólového kroku. Ve 22. minutě předvedla Žihadla velmi benevolentní vyhození, čehož využil Jakub IŽACKÝ a nadvakrát překonal Jiřího Šťastného (1:1). Není divu, že po této akci modrobílí ožili, ale Marek Haloda, David Hoďa a ani jeho jmenovec Mikšan navýšit skóre nedokázali. Zvýšenou činorodost dokumentoval i autor vyrovnávací trefy Ižacký, po jehož faulování nařídil hlavní arbitr trestné střílení. Jeho následný forhendový blafák však náš lapač bravurně zlikvidoval. To však Flašarově partě nezabránilo nadále usilovat o gólový úspěch – např. Robinu Gebauerovi znemožnilo skórovat pouhé sklouznutí touše z jeho čepele v okamžiku, kdy na něj zívala prázdná klec. Stejně však dopadlo přečíslení černožlutých, když (ve vlastním oslabení) nedokázali zužitkovat přečíslení 3 na 1. Nakonec se však stalo to, k čemu spěl obraz hry, navíc takřka v totožném provedení jako při vyrovnání. Ve 32. minutě domácí nedokázali vyhodit z vlastního obranného pásma, kotouč doputoval k namlsanému Jakubu IŽACKÉMU a ten z mezikruží trefil naprosto přesně (1:2). Ani toto varování však nepadlo na úrodnou půdu, a když se při oslabení dostal do samostatného úniku Jiří Zdeněk, musel náš brankář vytasit další výborný zákrok. Ani ten mu však nepomohl při opětovné hrubce obrany, která ve 38. minutě doslova darovala branku Dominiku NOVOTNÉMU, když mu přihrála před vlastní klec (1:3). Za několik okamžiků mohl být s veškerými nadějemi amen, ale Mikšan znovu vyhořel na hrdinovi Šťastném. Každopádně akcie Žihadel se v danou chvíli propadly hodně hluboko. Ovšem lední hokej není nadarmo nejrychlejší kolektivní hrou planety. Ve 40. minutě šel „za katr“ Hoďa a než stačili hosté zmobilizovat obranu, tečoval střelu Jiřího Peroutky od modré Filip MATĚJKA, čímž upravil výsledek do přeci jen přijatelnější podoby (2:3). Do třetí třetiny vlétli svěřenci Jiřího Recha nažhaveně a pokud se někdo opozdil v útrobách zimního stadionu, následně litoval. Již v čase 40:13 dostal od Peroutky gólově nabito Lukáš HAVEL a touto nabídkou nepohrdl (3:3). Pouhý okamžik se zdálo, že psychologická výhoda bude nyní na straně domácích, leč chyba lávky! Po úspěšně ubráněném oslabení si reprezentanti města nad Jičínkou lehce oddychli a ve 46. minutě znovu udeřili. Střelu Matěje Málka náš chytač ještě dokázal vyrazit, ale na dorážku Přemysla VAŠUTA již nedosáhl (3:4). Bílomodří začali znovu pevně tisknout otěže duelu. V 55. minutě Marek HALODA převzal kotouč ve středním pásmu a pumelicí od modré řádně vymetl všechny pavučiny v levém horním roku domácí klece (3:5). Žihadla sice ještě v 58. minutě snížila, když se nahození dnes tříbodového Peroutky odrazilo od brusle Ladislava RYTNAUERA za Halodova záda (4:5), ale několik předchozích hrubek obranných řad nakonec znamenalo, že si všechny body zaslouženě odvezli novojičínští, čímž opět zdramatizovali boj o šestou příčku.