Safet Sušić vs Enver Marić: Gol iz mrtvog ugla (FK Sarajevo - FK Velež 4:1)

FK Sarajevo je na Koševu 21. marta 1982. godine savladao FK Velež Mostar rezultatom 4:1. Derbi bh. ligaša na Koševu protekao je u sjajnoj atmosferi. Oko 20.000 navijača moglo je uživati u još jednoj čarobnoj utakmici Safeta Sušića na čijim je krilima bordo tim u drugom dijelu sezone proigrao i uključio se u borbu za plasman u Kup UEFA. Već od samog starta utakmice, Sarajevo je krenulo ofanzivno sa željom da što prije dođe do vodstva, a takav pristup isplatio se u 4. minuti kada sjajnu akciju Želimira Vidovića u pogodak pretvara Muhidin Teskeredžić za 1:0. Prednost bordo tima je bila udvostručena u 29. minuti kada je Safet Sušić izveo sjajnu egzibiciju, poigrao se i sa golmanom gostiju Marićem i pogodio za 2:0. Činilo se u tom trenutku da Sarajevo drži sve konce igre u svojim rukama, ali se Velež u 37. minuti ipak vraća u igru. Zoran Lukić je igrao rukom u svom šesnaestercu, pa sudija Delević pokazuje na bijelu tačku. Siguran realizator najstrožije kazne bio je Međedović, pa se na odmor otišlo sa vodstvom bordo tima od 2:1. Mogao je Međedović biti i junak gostiju u drugom poluvremenu, ali je u dva navrata, u 47. i 57. minuti propustio dvije stopostotne prilike. Sve promašaje Mostaraca kaznio ja kapiten Sarajeva, Sušić u posljednjih petnaest minuta igre. Pape je u 74. minuti zadivio sve prisutne na stadionu kada je u mrtvom uglu nanizao nekoliko igrača Veleža, a potom iz gotovo nemoguće situacije savladao Marića za 3:1. Četiri minute prije kraja, Sušić je još jednom u glavnoj ulozi, ovog puta asistira mladom Edimu Hadžialagiću koji postavlja konačan rezultat utakmice. (Bordo vremeplov)