Kulisy meczu Pogoń Siedlce - Wigry Suwałki

W meczu 17 kolejki siedlecka Pogoń mierzyła się z wyżej notowanymi Wigrami Suwałki. Siedlczanie w ostatnim domowym meczu 2020 roku ulegli ekipie z Suwałk 1:2. Jedyną bramkę dla Pogoni zdobył z karnego Piotr Pierzchała. Od samego początku spotkania siedlczanie ruszyli ze zmasowanymi atakami, a różnicy dzielącej obie drużyny w tabeli nie było widać. Biało-niebiescy świetnie grali pressingiem naciskając Wigry i odcinając zawodników przyjezdnych pod podań. Pressing i zmasowane ataki przyniosły efekt już w 11 minucie meczu. Eryk Więdłocha wpadł w pole karne i przy próbie minięcia obrońcy został podcięty. Arbiter spotkania bez wahania wskazał na wapno, co wywołało euforię wśród osób zebranych na trybunach. Do karnego podszedł Piotr Pierzchała i wykonał 11 z zimną krwią pakując piłkę w same okienko bramki. Po zdobyciu bramki huraganowe ataki siedlczan ustały, lecz nadal biało-niebiescy dobrze odcinali zawodników przyjezdnych od podań. W 18 minucie Pogoniści świetnie wyszli z kontrą, lecz ostatnie podanie Marcina Kozłowskiego II nie dotarło do znajdującego się w polu karnym Ishmaela Baidoo. Od 20 minuty to Wigry zaczęły łapać wiatr w żagle. Suwalszczanie zaczęli naciskać, co przyniosło efekt już w 33 minucie. Po dobrze rozegranym rzucie rożnym na krótkim słupku piłkę głową trącił Josip Soljic, a futbolówka wpadła do bramki strzeżonej przez Rafała Misztala. Po zdobyciu przez Wigry wyrównującej bramki gra uspokoiła się. W dalszej części pierwszej odsłony gry najlepszą okazję do zdobycia bramki miał jeszcze w 41 minucie Ishmael Baidoo. Więdłocha skierował w jego kierunku podanie prostopadłe, lecz napastnikowi biało-niebieskich zabrakło milimetrów aby trącić piłkę. Do końca pierwszej połowy wynik już nie uległ zmianie i obie drużyny zeszły na przerwę przy wyniku 1:1. W drugiej połowie spotkanie straciło na jakości i szybkości. Mimo tego pierwsze minuty drugiej odsłony meczu minęły pod znakiem przewagi gości. Już w 48 minucie przyjezdni stworzyli groźną akcję, po wrzutce z lewej flanki niecelny strzał głową oddał napastnik suwalszczan. Po pierwszym kwadransie przewagi Wigier mecz wyrównał się. Gra toczyła się przez dłuższy czas w środkowej strefie boiska, a żadna z drużyn nie zdołała stworzyć klarownej sytuacji do zdobycia bramki. W 66 minucie goście stworzyli poważne zagrożenie. Zza siedleckich obrońców wyłonił się zawodnik Wigier, dopadł do piłki dogranej z lewej flanki, lecz na nasze szczęście nieczysto trafił w piłkę, a czujny Misztal złapał strzał. Na odpowiedź Pogonistów nie trzeba było długo czekać. W 69 minucie świetnym strzałem z dystasnu popisał się chwilę wcześniej wprowadzony Miłosz Przybecki. Jego strzał sprawił ogromne trudności Hieronimowi Zochowi. W 76 minucie spotkania przyjezdni wyszli na prowadzenie. Piłkę po niedokładnym podaniu przejął zawodnik z Suwałk, posłał prostopadłe podanie za plecy obrońców do Denisa Gojko, a ten lobem pokonał Misztala, tym samym ustalając wynik spotkania. W 88 minucie świetną okazję do wyrównania po rzucie rożnym mieli Piotr Marciniec i Przybecki, lecz ich strzały zostały zablokowane. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie, a siedlczanie w ostatnim domowym meczu w roku 2020 ulegli Wigrom Suwałki 1:2. Kolejny mecz biało-niebiescy rozegrają w sobotę 12 grudnia o 13:00. Na ostatni mecz w 2020 roku Pogoniści udadzą się do Lublina na mecz z Motorem. Odwiedź nas: FACEBOOK - https://www.facebook.com/MKPPogonSiedlceoficjalnekonto/ INSTAGRAM - https://www.instagram.com/mkppogonsiedlce/ Zobacz naszą nową serię: https://www.youtube.com/watch?v=6le91D9Zzqo&list=PLH4P_GFy3egQjockLvhhiki_fYECh5I4A Zobacz co się dzieje w Pogoni Siedlce: https://www.youtube.com/watch?v=csb3Ni85A14&list=PLH4P_GFy3egTEs7_bi6e5BabMBIpNIA-X Zobacz wywiady udzialane przez zawodników lub trenerów: https://www.youtube.com/watch?v=MQcd-GcwbFo&list=PLH4P_GFy3egTpL0iYFhwFzfWhrbd50qQY Twórca - https://www.facebook.com/StudioGraba/