Vrhunci 12. kola PLTS 2013/2014: Domžale - Gorica 1:1

Nogometaši Domžal so v 12. kolu Prve lige Telekom Slovenije osvojili svojo 16 točko. V Športnem parku v Domžalah je gostovala ekipa Gorice, ki so jo dvakratni državni prvaki na prvi medsebojni tekmi v letošnji sezoni premagali z 2:1. Dogajanje na tekmi ob Kamniški Bistrici je bilo v veliki meri podobno tistemu pred dvema mesecema v Športnem parku v Novi Gorici. Tudi tokrat so namreč Goričani obračun začeli odločno in imeli premoč na igrišču. Pripravili so si nekaj priložnosti, a je bil vse do 29. minute vratar Nejc Vidmar nepremagljiv. Takrat pa je glavni sodnik Andrej Žnidaršič na hitro dosodil prekršek Draga Gabrića. Predložek z leve strani je pred vrata poslal Alessandro Favalli, Tine Kavčič pa je žogo z glavo preusmeril v mrežo Domžal, ki se je zatresla prvič po 289 minutah mirovanja. V drugem polčasu pa je bila slika na zelenici popolnoma drugačna. Varovanci Luke Elsnerja so zagospodarili in iz napada v napad postajali vse nevarnejši. V 54. minuti so dober začetek drugega dela igre pretvorili v izenačenje. Odlično akcijo je začel Rudi Požeg Vancaš, ki je podal na vrh kazenskega prostora do Slobodana Vuka. Ta je podaljšal na desno stran do Gabrića, ki je žogo namestil Nejcu Skubicu. Slednji je poskrbel za odličen predložek pred vrata, kjer je Joshua Parker le še podstavil nogo in dosegel svoj četrti prvenstveni gol v sezoni. Le dve minuti pozneje je Darko Zec storil prekršek na robu domžalskega kazenskega prostora nad Danielejem Bazzoffio. Z bele točke je streljal Massimo Coda, a se je izkazal Nejc Vidmar, ki je svoj 100. nastop v najmočnejšem slovenskem prvenstvu začinil z ubranjeno enajstmetrovko. V nadaljevanju tekme so domači stisnili Goričane na njihovo polovico, a jim kljub številnim predložkom ni uspelo še drugič premagati vratarja Alexa Cordaza. Na koncu sta si ekipi zasluženo razdelili točki.