KULISY | Walka do końca. Piast - Wisła Płock 2-2 (0-0) 23|10|2020

W meczu, który zainaugurował 8. kolejkę PKO Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował z Wisłą Płock 2-2. Niebiesko-Czerwoni dzięki grze do końca zdołali wyrównać już w ostatniej akcji meczu. Nagrodą za walkę do końca i determinację był podyktowany rzut karny, który tuż przed końcowym gwizdkiem wykorzystał Michał Żyro oraz punkt dla podopiecznych Waldemara Fornalika.  - Od samego początku dużą wolą walki oraz determinacją wykazywali się piłkarze Piasta Gliwice, którzy już w ósmej minucie mogli prowadzić. Ta sztuka się nie powiodła z powodu strzału w poprzeczkę Jakuba Świerczoka. Gospodarze zdominowali w pierwszym fragmencie podopiecznych Radosława Sobolewskiego, którzy głęboko cofnęli się na własną połowę i ograniczyli się do wybijania piłek. Gliwiczanom nie można było zarzucić braku chęci, wprost przeciwnie. Trzecia drużyna poprzedniego sezonu Ekstraklasy starała się wymianami podań przedostać w obręb pola karnego płocczan i stamtąd naruszyć przeciwnika. Niestety w pierwszej połowie obaj bramkarze nie stracili gola. Biorąc pod uwagę trafienia w poprzeczkę, Niebiesko-Czerwoni prowadziliby dwa do zera, bo przy akcji w samej końcówce pierwszej odsłony po raz kolejny piłka obiła obramowanie bramki gości. Stało się to po naprawdę trudnej interwencji Krzysztofa Kamińskiego, który uchronił swój zespół przed utratą bramki. - Skuteczne strzelanie rozpoczęło się tuż po przerwie. To czego brakowało w pierwszej odsłonie, piłkarze zafundowali w pierwszym kwadransie. Już od pierwszych sekund po wznowieniu gry piłkarze Piasta ruszyli z impetem na rywala. Napór dostarczył gliwiczanom bramkę. Sprytem i skutecznością wykazał sie Tiago Alves. Goście za to byli niezwykle groźni po stałych fragmentach. Dwa dobrze bite dogrania z rzutów rożnych tuż po stracie gola pozwoliły piłkarzom Wisły Płock najpierw wyrównać, a następnie wyjść po raz pierwszy na prowadzenie. Po doprowadzeniu do stanu 2-1 dla przyjezdnych, zawodnicy Raosława Sobolewskiego wrócili do mocno defensywnej taktyki i ponownie wycofali się na własną połowę ii tam wyczekiwali na rozwój wypadków. Niebiesko-Czerwoni, którzy w końcowych minutach niemal całym zespołem zagościli pod polem karnym rywali, przyniósł efekt w postaci bramki już w doliczonym czasie gry. Najpierw faul w polu karny, a następnie pewna jedenastka, którą wykorzystał Michał Żyro sprawiły, że mecz 8. kolejki pomiędzy Piastem a Wisłą Płock zakończył się remisem.  Z perspektywy trybun - Mecz został rozegrany na Stadionie Miejskim im. Piotra Wieczorka w Gliwicach. Mecz z Nafciarzami był czwartą domową rywalizacją Piasta w bieżących rozgrywkach PKO Ekstraklasy. - W inauguracyjnym meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy trener dokonał jednej zmiany w porównaniu do ostatniego spotkania. W ataku od pierwszej minuty rywalizacji wystąpił Jakub Świerczok. Na ławce rezerwowej usiadł Michał Żyro. - W kadrze meczowej pojawił się za to wracający po chorobie Dominik Steczyk. - Zgodnie z najnowszymi decyzjami rządowymi dotyczącymi reżimów sanitarnych, mecze piłkarskie będą odbywać się bez udziału kibiców.  - Od pierwszej minuty w zespole gości zagrał Damian Zbozień, były zawodnik Piasta Gliwice. ___________________ Piast Gliwice - Wisła Płock 2-2 (0-0) 1-0 - Alves, 48 min. 1-1 - Rzeźniczak, 51 min. 1-2 - Uryga, 57 min. 2-2 - Żyro, 90+5 min. (k.) Piast: Plach - Rymaniak, Czerwiński, Huk, Kirkeskov - Sokołowski (68. Lipski), Milewski (77. Holubek), Jodłowiec, Pyrka (68. Steczyk) - Alves (77. Chrapek), Świerczok (60. Żyro). Wisła P.: Kamiński - Zbozień, Garcia, Rzeźniczak, Uryga, Obradović - Lagator, Lesniak (90. Rasak), Szwoch (67. Gjertsen), Pyrdoł (67. Kocyła) - Sheridan (67. Cabrera). SPONSOR STRATEGICZNY PIASTA - MIASTO GLIWICE SUBSKRYBUJ I BĄDŹ ZAWSZE PIERWSZY ---- http://bit.ly/1Wdo9mm ---------------- Podobało się? Obejrzyj nasze inne materiały! http://bit.ly/1NuotqJ To oficjalny kanał YouTube Piasta Gliwice - czekają na Ciebie tutaj: najnowsze wywiady, kulisy z meczów, konferencje prasowe, relacje z treningów, dopingujący kibice i piękne kobiety na stadionie i inne ekskluzywne materiały z życia klubu. ---------------- Koniecznie zajrzyj także tutaj: Najnowsze informacje - http://www.piast-gliwice.eu/ Społeczność - https://www.facebook.com/PiastGliwice/ Video - https://www.youtube.com/user/PiastGliwiceTV/ Twitter - https://twitter.com/piastgliwicesa Najlepsze zdjęcia - https://www.instagram.com/piastgliwicesa/ Biznes - http://www.kb.piast-gliwice.eu/ ---------------- Wciąż mało? Obejrzyj najpopularniejsze video Piasta Gliwice: https://www.youtube.com/watch?v=Zy_jJwml9KM https://www.youtube.com/watch?v=NLei5uF0zJg https://www.youtube.com/watch?v=hxqokDEvN28 https://www.youtube.com/watch?v=BJDMlMc-nyA https://www.youtube.com/watch?v=7c69SD7PP-E https://www.youtube.com/watch?v=e7ZGHBqkVXg https://www.youtube.com/watch?v=U1pKoXPJIMs