ZADECYDOWAŁ RZUT KARNY | Cracovia - Piast | SKRÓT | Ekstraklasa 2020/21 | 7. Kolejka

Na rozpoczęcie 7. Kolejki Ekstraklasy Cracovia podejmowała Piasta Gliwice. Drużyna prowadzona przez Waldemara Fornalika to obok Wisły Kraków jedyne zespoły, które wciąż nie wygrały meczu w tym sezonie. Pokonanie „Pasów” na wyjeździe do najprostszych nie należy i nie inaczej było tym razem. Już w 6. minucie bliski pięknego gola był Ivan Fiolić, gdy uderzył z woleja sprzed pola karnego. Frantisek Plach złapał jednak piłkę. W kolejnych minutach coraz lepiej wyglądał Piast, ale w 24. minucie błąd we własnym polu karnym popełnił Mikkel Kirkeskov, powodując upadek Damira Sadikovicia. Sędzia podytkował rzut karny, a z jedenastu metrów pewnie uderzył Pelle van Amersfoort i Cracovia objęła prowadzenie. Po zmianie stron Piast ruszył do ofensywy. Ładnymi indywidualnymi akcjami popisali się Sebastian Milewski i Tiago Alves, ale w obu przypadkach górą był bramkarz „Pasów”, Karol Niemczycki. Najbliżej pokonania młodego golkipera był Tomasz Jodłowiec, ale trafił tylko w poprzeczkę. W 84. minucie dobrą próbę z rzutu wolnego podjął Mikkel Kirkeskov, ale znów Niemczycki nie dał się zaskoczyć. Cracovia zachowała czyste konto i pokonała Piasta 1:0. Ten wynik oznacza, że gliwiczanie z zaledwie jednym punktem po siedmiu kolejkach wciąż będą zajmować ostatnią pozycję w tabeli. Cracovia 1:0 Piast Gliwice 1:0 - Pelle van Amersfoort k. (24’) Subskrybuj oficjalny kanał Ekstraklasy - http://bit.ly/2S14poG Zobacz Więcej: Najlepsze Akcje Tygodnia | 2020/21 - https://bit.ly/32crWXz Oficjalny kanał PKO BP Ekstraklasy - najpiękniejsze gole, niesamowite interwencje bramkarzy, najciekawsze momenty meczów, reportaże, wywiady, relacje i rankingi. Official channel of the PKO BP Ekstraklasa - goals, highlights, best saves, top moments, interviews and more. ________________________________ Wszystkie skróty sezonu 2020/21 Mecze na żywo za granicą EKSTRAKLASA TV: http://bit.ly/2S0DcCt ________________________________ EKSTRAKLASA ARCHIWUM: https://www.youtube.com/EkstraklasaArchiwum FACEBOOK: https://www.facebook.com/Ekstraklasa…. INSTAGRAM: https://www.instagram.com/ekstraklasa… TWITTER: https://twitter.com/_Ekstraklasa_ WWW: http://ekstraklasa.org