NIESAMOWITY POCZĄTEK | Stal - Jagiellonia | SKRÓT | Ekstraklasa 2020/21 | 11. Kolejka

W pierwszym sobotnim meczu 11. kolejki Ekstraklasy Stal Mielec podejmowała Jagiellonię Białystok. Obie drużyny od pierwszych minut ruszyły do ofensywy. Już w 4. minucie wynik otworzył Marcin Flis. Obrońca Stali wykorzystał niezdecydowanie obrońców rywali i dosyć szczęśliwie pokonał Damiana Węglarza, który przepuścił piłkę między nogami. Jagiellonia błyskawicznie odpowiedziała. W 6. minucie Bartłomiej Wdowik zagrał z rzutu rożnego przed pole karne. Tam świetnie znalazł się Przemysław Mystkowski, który uderzył bez przyjęcia. 22-latek trafił idealnie. Piłka z dużą mocą odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła za plecami bezradnego Rafała Strączka. Po 6 minutach gry mieliśmy wynik 1:1. Jaga próbowała pójść za ciosem. W ciągu paru minut świetne okazje zmarnował Jakov Puljić. Najpierw tuż zza pola karnego uderzył nad bramką. Później będąc praktycznie sam na sam z bramkarzem strzelił obok słupka. W odpowiedzi groźnie główkował Mateusz Matras, ale dobrze interweniował Węglarz. W 23. minucie ładną akcją popisał się Martin Pospisil, lecz jego strzał w efektowny sposób obronił Strączek. Po pół godzinie gry tuż zza „szesnastki” rzut wolny mieli gospodarze. Na strzał bezpośrednio ze stałego fragmentu gry zdecydował się Maciej Domański, ale fantastycznie wybronił to Węglarz. Do przerwy utrzymał się remis 1:1. W drugiej połowie tempo nieco zwolniło. Pierwszą groźną akcję mieliśmy dopiero w 66. minucie i od razu zobaczyliśmy bramkę. Z prawej strony dośrodkował Kamil Kościelny, a do siatki głową trafił Grzegorza Tomasiewicz. Stal wyszła na prowadzenie 2:1 i coraz groźniej atakowała. W 72. minucie bliski efektownego gola był Mateusz Mak. Skrzydłowy oddał strzał raboną, ale piłkę z linii bramkowej wybił Taras Romanczuk. Chwilę później w sytuacji sam na sam z Węglarzem znalazł się Łukasz Zjawiński, ale uderzył obok słupka. Goście szukali wyrównania, ale wciąż narażali się na kontrataki i w doliczonym czasie Stal dobiła rywala. Wynik na 3:1 ustalił 19-letni Zjawiński, dla którego to pierwszy gol w Ekstraklasie. #STMJAG #Mystkowski #Jagiellonia Stal Mielec 3:1 Jagiellonia Białystok 1:0 - Marcin Flis (4’) 1:1 - Przemysław Mystkowski (6’) 2:1 - Grzegorz Tomasiewicz (65’) 3:1 - Łukasz Zjawiński (90+1’) ► Subskrybuj oficjalny kanał Ekstraklasy - http://bit.ly/2S14poG ________________________________ Zobacz Więcej! ► Najlepsze Akcje Tygodnia | 2020/21 https://bit.ly/32crWXz ► TOP MOMENTY: Podsumowanie kolejki https://www.youtube.com/playlist?list=PLh4MOLcve3ibPpiOIBfTx3zanZVo1oRA2 ► TOP 10: Najlepsze momenty niezapomnianych spotkań https://www.youtube.com/playlist?list=PLh4MOLcve3iZezlmKZ33Wih7QaYINNMv1 ► TOP PIŁKARZ: Najlepsze akcje najlepszych zawodników Ekstraklasy https://www.youtube.com/playlist?list=PLh4MOLcve3iZQfGuSjf6tMWQtXdoQ2YDy ► TO BYŁ GOL!: Seria najpiękniejszych, najważniejszych, a czasem najdziwniejszych bramek jakie padły w historii Ekstraklasy https://www.youtube.com/playlist?list=PLh4MOLcve3iYXGArcRNBmADct7cgX9xhj ________________________________ Oficjalny kanał PKO BP Ekstraklasy - najpiękniejsze gole, niesamowite interwencje bramkarzy, najciekawsze momenty meczów, reportaże, wywiady, relacje i rankingi. Official channel of the PKO BP Ekstraklasa - goals, highlights, best saves, top moments, interviews and more. ________________________________ Wszystkie skróty sezonu 2020/21 Mecze na żywo za granicą EKSTRAKLASA TV: http://bit.ly/2S0DcCt ________________________________ EKSTRAKLASA ARCHIWUM: https://www.youtube.com/EkstraklasaArchiwum FACEBOOK: https://www.facebook.com/Ekstraklasa…. INSTAGRAM: https://www.instagram.com/ekstraklasa… TWITTER: https://twitter.com/_Ekstraklasa_ WWW: http://ekstraklasa.org