Μακεδονικός - Αιγινιακός 3-2 (Ολόκληρος ο αγώνας)

Αγώνας προετοιμασίας. Μετά από πολύ καλή εμφάνιση Μακεδονικός (Γ' Εθνικη) κέρδισε σε αγώνα προετοιμασία την ομάδα του Αιγινιακού (Β' Εθνική) με σκορ 3-2. Ο αγώνας ήταν ωραίος με πολλές φάσεις και έδωσε την ευκαιρία στους δύο προπονητές να δοκιμάσουν σχήματα και παίκτες. Ο Αιγινιακός μπήκε πιο δυνατά και προηγήθηκε με γκολ του Λάσκαρη με κοντινή κεφαλιά στο 18'. Η συνέχεις δεν ήταν ανάλογη για την ομάδα της Πιερίας με αποτέλεσμα ο Μακεδονικός να ισοαφαρίσει ένα λεπτό μετά (19') με τον Ρένο, οποίος διπλασίασε τα ατομικά και ομαδικά τέρματα στο 41'. Ένα λεπτό αργότερα ο Μπανρτούσι έκανε με κοντινό πλασέ το 3-1 όπυο ήταν και το αποτέλεσμα του 1ου ημιχρόνου. Το 2ο ημίχρονο λόγω των πολλών αλλαγών δεν ήταν ανάλογο. Ο Αιγινιακός το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 78' με πέναλτι του Δούμτσιου σε 3-2 όπου ήταν και το τελικό σκορ. Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του κ.Αγγελάκη.