STUDIO OKRZEI | LIVE Mecz: Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 2-2 (0-1) 17|04|2021

Bartek Otorowski wraz z trenerem Akademii Pawłem Targielem, zapraszają jutro na wspólne przeżywanie emocji #LGDPIA w Studio Okrzei! 🗣🎙️🔥 Zaczynamy LIVE o 14:15! Do usłyszenia! 🙋🏽⚽️ Piast był niezwykle blisko zdobycia kompletu punktów w starciu z Lechią Gdańsk. Niebiesko-Czerwoni prowadzili po bramkach Dominika Steczyka i Patryka Sokołowskiego, lecz Lechiści w szalonej końcówce doprowadzili do wyrównania, strzelając gola w ostatniej akcji meczu z rzutu karnego. Spotkanie w skrócie - Rywalizacja w Gdańsku rozpoczęła się dosyć spokojnie. Duże emocje obie drużyny zafundowały widzom dopiero po upływie blisko dwóch kwadransów. Rozluźnienie w defensywie gdańszczan wykorzystał Gerard Badia, który odebrał piłkę i zagrał w pole karne, gdzie najlepiej odnalazł się Dominik Steczyk pokonując bramkarza gospodarzy. Chwilę po tym zdarzeniu oba zespoły zaczęły stwarzać mnóstwo sytuacji: Jakub Świerczok trafił w słupek, Piasta uratowała poprzeczka oraz wielokrotnie dobrze dysponowany tego dnia Fero Plach. Do przerwy nie oglądaliśmy więcej trafień i Piast schodził do szatni z jednobramkowym prowadzeniem. - Wspaniale dla Piasta zaczęła się druga część tego spotkania. Patryk Sokołowski oddał zaskakujący strzał sprzed pola karnego, z którym nie poradził sobie słowacki golkiper Lechii i przepuścił futbolówkę między nogami. Piast całkowicie podporządkował sobie wydarzenia na boisku. Kilka razy próbował zaskoczyć bramkarza Świerczok, ale Kuciak zrehabilitował się za błąd przy drugiej bramce, zatrzymując za każdym razem napastnika gości. Kiedy już wszyscy szykowali szampany, by obwieścić zwycięstwo gliwiczan, gospodarze strzelili gola kontaktowego. Podopieczni Waldemara Fornalika mogli odzyskać dwubramkowe prowadzenie, lecz w drugim meczu z rzędu nie udało się wykorzystać rzutu karnego. A co nie udało się Tomaszowi Jodłowcowi, w 95. minucie meczu udało się Flavio Paixao, który z jedenastu metrów mocnym strzałem pokonał Frantiska Placha. Po tej sytuacji sędzia Bartosz Frankowski zakończył emocjonujący mecz. Najciekawsze akcje 29': Kapitalne przejęcie Gerarda Badii, który odebrał piłkę tuż przed polem karnym Lechii. Po zamieszaniu w szesnastce, Dominik Steczyk na raty pokonał Kuciaka i Piast prowadził w Gdańsku! 0-1! 48': Patryk Sokołowski oddał strzał z daleka, który trafił do bramki Lechii po fatalnym błędzie Dusana Kuciaka. Piast obejmuje dwubramkowe prowadzenie! 1-2! 90+2': Rzut karny podyktowany dla Piasta po tym, jak faulowany w polu karnym Lechistów był Michał Żyro. 90+3': Kuciak obronił strzał Tomasza Jodłowca. 90+5: Sam poszkodowany posłał precyzyjną i na tyle mocną piłkę, że Frantisek Plach nie zdołał obronić karnego i zwycięstwo uciekło w ostatniej akcji meczu. 2-2. Z perspektywy trybun - W dzisiejszym meczu nie wystąpił Jakub Czerwiński z powodu urazu odniesionego w starciu derbowym z Górnikiem. - Mecz poprzedziła minuta ciszy dla uczczenia zmarłego Ryszarda Grzesika, wieloletniego kibica i pracownika Lechii - Frantisek Plach był niepokonany przez ponad 500 minut. Licznik zatrzymał się po upływie 530 minut. - Bartosz Rymaniak doznał kontuzji już w 7. minucie meczu, która wykluczyła go z dalszej gry. Na boisku zastąpił go powracający po kontuzji Martin Konczkowski. - Patryk Lipski w starciu z Lechią zobaczył czwartą żółtą kartkę w sezonie i nie zagra w środowym spotkaniu z Legią Warszawa. Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 2-2 (0-1) 0-1 - Steczyk, 29 min. 0-2 - Sokołowski, 48 min. 1-2 - Zwoliński, 87 min. 2-2 - Paixao, 90+5 min. (k.) Lechia: Kuciak – Fila, Kopacz, Maloca, Conrado (73. Żukowski) – Kubicki – Zwoliński, Biegański(46. Kałuziński), Gajos(64. Ceesay), Udovcic(64. Pietrzak) - Paixao Piast: Plach – Rymaniak (10. Konczkowski), Huk, Malarczyk, Holubek – Sokołowski, Lipski – Badia (57. Vida), Chrapek (57. Jodłowiec), Steczyk – Świerczok (79. Żyro) Żółte kartki: Kopacz, Kubicki - Lipski