Steaua a câştigat Cupa României la polo

Steaua Bucuresti BA a câstigat Cupa Romaniei la polo dupa ce a invins in ultimul act cu 12 la 6 pe CSM Digi Oradea. Meciul a inceput echilibrat cu o prima repriza castigata de poloistii militari cu doar 3 la 2. Sferturile doi si trei insa au fost la discretia ros-albastrilor care s-au distantat la sase goluri diferenta scor, 9-3. Ultima repriza s-a incheiat la egalitate, 3 la 3, iar la general Steaua a castigat cu 12 la 6, golgheterul meciului fiind Jerko Marinici de la echipa castigatoare, care a marcat de trei ori. Steaua isi pastreaza trofeul câştigat si anul trecut dar in lotul echipei invingatoare sunt si sportivi pentru care cucerirea Cupei Romaniei este o premiera. Antrenorul ros-albastrilor, Andrei Iosep, este multumit de rezultat dar se gandeste déjà la meciurile echipei sale din Liga campionilor. Miercuri 23 februarie, Steaua va juca in etapa a saptea a Ligii campionilor, in deplasare cu echipa spaniola Barceloneta.