РЕПОРТАЖ: ЦСКА - Берое 1:1

ЦСКА и Берое завършиха наравно 1:1 в мач от деветия кръг на Първа Лига, игран на стадион "Българска армия". Непосредствено преди началото на двубоя ръководството на клуба в лицето на изпълнителния директор Пламен Марков връчи цветя, картина и специални подаръци на голмайстор номер едно за всички времена в елитния ни футбол Петър Жеков. Легендарният стрелец навърши 76 години преди седмица и днес получи заслужени аплодисменти от всички по трибуните. Двубоят започна с натиск на армейците и още в 3-ата минута Али Соу излезе сам срещу вратаря на гостите, но стреля в него и не успя да го преодолее. След още 20 минути игра Енрике Рафаел направи хубав пробив и намери новото попълнение Джером Синклер, който шутира в аут. Веднага след това Занев отправи бомбен изстрел към вратата на Берое, но Василев спаси. В 41-ата минута Мезаг изби топката в глава, тя попадна в Али Соу, но ударът на нападателя мина покрай десния страничен стълб. Секунди преди последния съдийски сигнал на първата част Синклер засече с глава центриране на Енрике отдясно и кълбото се насочи към Али Соу, който се размина с него на сантиметри пред опразнената врата. Така двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство. Второто полувреме започна с неразбирателство в червената отбрана, при която гостите се възползваха от едно центриране отдясно и Гаюс Макута се разписа с глава. Армейците реагираха мигновенно и наложиха тотален натиск до края на срещата. В 53-ата минута Енрике пропусна да се възползва от грешка в защитата на Берое и да излезе сам срещу вратаря, а малко след това стреля опасно, но Василев изби. Превъзходството на ЦСКА даде резултат в 54-ата минута, когато Валентин Антов засече отлично с глава центриране от корнер на Пеняранда и изравни за 1:1. Червените продължиха да доминират на игрището и малко по-късно Брадли Мазику изведе Али Соу сам срещу вратаря, но стражът на гостите успя да избие в ъглов удар. До края на срещата гостите от Стара Загоре предимно се бранеха и бавиха времето, докато червените до последно търсиха победно попадение, но нямаха късмет и двубоят завърши наравно 1:1. Следващата среща на ЦСКА е в четвъртък (22 октомври), когато 19:55 часа отборът ни посреща румънския шампион Клуж на Националния стадион "Васил Левски" в първи мач от група "А" на Лига Европа. Състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 18. Брадли Мазику, 11. Петър Занев (к), 26. Валентин Антов, 15. Тибо Вион, 10. Стефано Белтраме, 21. Амос Юга, 17. Адалберто Пеняранда, 24. Джером Синклер, 7. Енрике Рафаел, 22. Али Соу. Резерви: 25. Димитър Евтимов, 2. Юрген Матей, 8. Греъм Кери, 14. Жул Кейта, 20. Тиаго Родригес, 23. Ахмед Ахмедов, 29. Тонислав Йорданов