FK JESENÍK – RAPOTÍN 1 : 2, 29.8.2020

Dva povedené brejky a pak zkušená defenziva hostujícího mužstva. Místy až drtivá převaha nevyjádřená gólovými šancemi. Úspěšný taktický „pravěk“ v podobě osobní obrany na Jirku Mráze. Kritická situace se sestavou, kdy jeden z nejofenzivnějších hráčů musel hrát stopera. Výsledná prohra po důstojném výkonu. Na příběhy tohoto utkání se bude dlouho vzpomínat. PŘED UTKÁNÍM Zdravotní stav jesenického mužstva je dlouhodobě zoufalý, vlastně už od června, kdy jsme kvůli nedostatku hráčů museli zrušit přípravné zápasy s Břidličnou a pak i s Rapotínem. O dva měsíce později znovu s Rapotínem, tentokrát v mistrovském utkání to opět vypadalo na ručník: Křivohlávek – zraněný, Planý – zraněný, Vavrač – zraněný, Kysela – zraněný, Bašný – zraněný, Pastucha – na dovolené, Cekuras – trest po vyloučení. Mínus sedm hráčů, z toho minimálně pět ze základní sestavy značně zamíchalo s obvyklými posty. Plhák se během chvilky přeškolil na stopera, V brance se poprvé v sezoně objevil Vrána. A trenér Sláma zariskoval hrou na tři obránce, kterou mužstvo nemá zažitou. Na střídání byl připraven pouze Horák a náhradní gólman z dorostu Duda. Rapotín předcházela výborná pověst dobře poskládaného týmu, který má po výborném startu do sezony dostatek sebevědomí a do Jeseníku přijel udržet dosavadní neporazitelnost. PRŮBĚH UTKÁNÍ Byl to dobrý zápas. Shrnuto do zkratky Jeseník hrál fotbal a soupeř dával góly. Rapotínský kapitán Simon si zahrál na hlídacího psa, vzal na starosti nejlepšího jesenického střelce Mráze a nehnul se od něj. Domácí hru tak řídil především navrátilec do sestavy Minka, jehož střelu z 8. minuty gólman Max vytěsnil na roh. Po jeho rozehrání pálil Zrník z dálky těsně vedle. Začátek z jesenické strany vypadal nadějně. Rapotín odpověděl nebezpečnou střelou Ševčíka, která lízala Vránovu tyč a v 15. minutě z podobné pozice po brejku otevřel skóre Klemsa. Jeseník dál dobýval rapotínské pokutové území. Břízova pohotová střela z úhlu těsně mijela zadní tyč, ale pak další rychlý protiútok a Rapotín vedl o dvě branky. V druhém poločase se hrálo prakticky na jednu bránu. Do rapotínské šestnáctky létaly nebezpečné balony, ale hostující gólman ve skutečnosti neměl mnoho práce. Hosté se logicky soustředili jen na bránění a Jeseník se v zahuštěném prostoru nedokázal dopracovat k vyložené šanci. Až v 85. minutě po další zblokované střele odpískal sudí Habermann penaltu za ruku a Mráz ji bezpečně proměnil. Kontaktní gól domácí nakopl, ale ani čtyřminutové nastavení nepomohlo. Rapotín si odvážel ubráněné tři body a zůstal v kontaktu s vedoucím Šternberkem. Jeseničtí končili zápas na pokraji vysílení a přes porážku si vysloužili potlesk diváků za statečný, leč marný boj. BRANKY 15. min: Klemsa 0:1 – Prošel naším dorostem a několik sezon na začátku století odehrál v jesenickém dresu. Dnes je pětatřicetiletý špílmachr hlavním tahounem rapotínského vzestupu, což ukázal v 15. minutě, kdy převzal na hranici šestnáctky centr z pravé strany a pohotovou střelou k tyči otevřel skóre. 36. min: Ševčík 0:2 – Nejlepší střelec rapotínského mužstva ukázal své kvality po rychlém protiútoku, když prudký centr zleva napálil bez přípravy z voleje za záda bezmocného Vrány. 85. min: Mráz – 1:2 – Pokutový kop nařídil sudí Habermann za hraní rukou a Jirka Mráz poslal míč k opačné tyči, než kam zamířil brankář Max. Jesenický kanonýr se šestým gólem v sezoně osamostatnil na čele střelecké tabulky krajského přeboru. Branky: 85. Mráz (pen.) – 15. Klemsa, 36. Ševčík. FK Jeseník: Vrána – Janíček, Plhák, Zrník – Kmínek, Cundrla, Minka, Mráz, Bráblík – Červeňák (78. Horák), Bříza. Jiskra Rapotín: Max – Cejpek (64. Hudec), Scheuter, Najman, Klemsa (90.+2 Jankovič), Kobza (60. Svačinka), Ševčík, Simon, Kocourek, Drozd (74. Šebela), Jurka. Žluté karty: Bříza – Simon, Jurka, Kocourek, Scheuter. Rozhodčí: Habermann – Brázdil ml., Brázdil st. Diváci: 206