Szolnoki Olaj KK (1.) - Egis Körmend (8.) 83-62 1. félidő

NBI A-csoport, Rájátszás, Negyeddöntő, 3. mérkőzés Szolnoki Olaj KK (1.) - Egis Körmend (8.) 83-62 (17-12, 24-19, 23-13, 17-18) Szolnoki Olaj KK: Simon -, Vojvoda 14/6, Milosevics 12/3, Ivosev 7/3, Báder 11. Csere: Lóránt 7/3, Holiday 15/6, Keller 10, Trotter 3, Pilcsevics 2, Tóth 2, Berkics -. Egis Körmend: Wisseh 10/3, El-Amin 11/6, Ferencz 11/9, Török -, Farkas 4. Csere: Grebenár 5, Fodor 6/6, Sonyák 12/12, Sömenek 3/3, Kutasi -, Kocsis -. A párharc végeredménye: 3-0 a Szolnoki Olaj KK javára. A vendégek Zsarko Rakocsevics nélkül álltak ki, az első kosarat pedig pont az ő helyén kezdő Farkas szerezte. Gyorsan ébredt az Olaj, hiszen Ivosev triplával, Báder pedig duplával felelt a 2. percben. El-Amin kiharcolt és be is dobott ugyan két büntetőt, de Milosevics és Simon percei következtek, vezetésükkel az 5. percre kezdett meglépni a Szolnok, jött is Aaron Mitchell időkérése (9-4). Vojvoda előbb egy labdaszerzés után dobott hármast, majd két büntetőt is a helyére rakott (14-4), a felvonás második fele viszont gyengén sikerült az Olajnak, mindössze három pontot sikerült elérniük 5 perc alatt - mindet Holiday révén. Ez a negyed utolsó percéig nem is volt érdekes túlzottan, hiszen a vendégek még ennél is 1-gyel kevesebb pontot szereztek ebben a periódusban, a 10. percben azonban előbb El-Amin, majd az ő gólpasszából Fodor Gergely dobott hármast, így mindössze 5 ponttal állt jobban az Olaj 10 perc játék után (17-12). Egy percnyi kosárcsend után Sonyák jelentkezett triplával, itt azonban megint begyújtotta a rakétákat a vendéglátó alakulat: Lóránt, Keller, majd Trotter kosaraival a 13. perc végére megnyugtató fórt szereztek újra (24-15). Grebenár és Farkas közeli dupláival ugyan ideig-óráig felvették a ritmust a vendég piros-feketék, viszont Keller zsákolása után Vojvoda és Holiday is betalált kintről, a negyed felénél megint utcahosszal állt jobban a Szolnok (32-19). Wisseh kezdte meg a ponttermelést - első négy pontját szerezte a 16-17. percben -, Dragan Alekszics pedig annak ellenére is időt kért, hogy tartotta előnyét csapata (35-23). Báder két-két pontot érő akcióira Wisseh és El-Amin triplákkal válaszolt, így 10 pont környékén megragadt a Körmend (39-29). Az utolsó percben Vojvoda szerzett kosarat, amit Wisseh két büntetővel kiegyenlített, pontosan 10 pont volt tehát a két gárda közötti távolság a nagyszünetben (41-31). A félidőben a triplákat (4/9 - 5/12) és a büntetőket (7/9 - 8/10) is hasonlóan dobta a két csapat, a ketteseknél viszont nagy volt a szolnoki fölény (11/22 - 4/14), ami leginkább a hazaiak hatalmas pattanózási fölényének volt betudható - 23-10, a körmendi palánk alatt pedig 7 szolnoki támadópattanóra jutott 8 körmendi védőpattanó. Wisseh a második negyed második felére nagyon szépen felébredt, a többiek közül viszont maximum El-Amin, és ő is csak pontokban ért fel a szolnokiak magjának nagyon hasznos, több lábon álló játékához. Szintén nem a vendégek mellett szólt, hogy két kezdő magasuk, Farkas és Török is 3-3 hibával állt már ekkor.