Trstenik PPT – Dunav (Prahovo) 0:0, reportaža sa utakmice 20. kola. Trstenik SRB, 6. mart 2021.

Trstenik-Srbija: Srpska liga-ISTOK prvenstveno 20. kolo, sezona 2020/21. Minutom ćutanja, odata počast i zahvalnost preminulim fudbalskim velikanima i sportskim radnicima FK Trstenik. Igralište kraj Morave, sudija Jovan Đorđević (Vranje) 8. Žuti kartoni: Pecić (Trstenik PPT) i Stanković, Jakovljević, Stanojević, Jevtić (Dunav). TRSTENIK PPT: Mitić -, Aleksić 6,5, Đ. Đorđević 7, Aksentijević 6,5 (od 80. Vukosavljević -), Stanković 6 (od 65. Todorović 6), Pecić 6,5, Brborić 6,5, Vukčević 6, Nenad Vasić 7,5, Đonić 6,5 (N. Đorđević -), Krkić - (od 26. Radović 6,5). DUNAV: Nemanja Vasić 7,5, Cvetanović 6,5, Lazić 6,5, Stanković 7, Radulović 7, Kojić 6 (od 48. Stanojević 6,5), Bogdanović 6,5, Jezdić - (od 26. Milić 6,5), Jakovljević 6 (od 83. Jevtić -), Puljecović 6,5, Srećković 6. Igrač utakmice: Nemanja Vasić (FK Dunav). – Prolećni deo sezone na srpskoligaškom Istoku nije dobro počeo za Trsteničane. Posle nerešene igre u zaostalom susretu 19. kola sa Sinđelićem, na terenu kraj Morave, momci trenera Zlatka Markovića nisu osvojili planirane bodove u meču sa veoma dobrim gostima iz Prahova. Domaćin je dobro otvorio meč. Nekolilo dobrih akcija Pecića i Vukčevića po levom boku, već u 7. minutu, nagovestile su da Trstenik računa na sigurne bodove. Vukčević je, u solo akciji, nepropisno zaustavljen pred golom gostiju, a sudija Đorđević je opravdano pokazao na belu tačku. Kazneni udarac je izveo Vukčević, ali je Nemanja Vasić sjajno intervenisao. Do kraja prvog dela, domaćin je više napadao, a dobru priliku nije realizovao mladi Stefan Đonić u 37. minutu, posle lepe akcije i asistencije Vukčevića. Trstenik je i u nastavku imao više od igre, ali sigurna odbrana gostiju je posao odradila bez ijedne greške. Reporter „Sportskog žurnala“ M. Veselinović. Trstenik, 6. mart 2021. godine. Video: Sony HDR-CX455, GoPro-6, rezolucija FHD-1920 px. Legende trsteničkog fudbala (poseti stranice o fudbalu): https://www.trstenicani.rs/ts_mraskdziki/ Snimili i obradili: https://www.trstenicani.rs/