Content removal request!

Poništeni gol Avdića: FK Sarajevo - FK Željezničar 0:1 (Finale play-offa 1998.)

Petog juna 1998. godine odigrano je čuveno finale play-offa za prvaka BiH između Željezničara i Sarajeva, a Plavi su slavili golom Hadisa Zubanovića u 90. minuti susreta. U 71. minuti utakmice Sarajevo je zatreslo mrežu Želje preko Alena Avdića, ali je njemački sudija Lutz Michael Fröhlich na asitenciju svog pomoćnika poništio pogodak zbog navodnog ofsajda... FK Sarajevo – FK Željezničar 0:1 Stadion: Koševo. Gledalaca: 35.000. Sudije: Lutz Michael Fröhlich, Frank Schumacher, Markus Scheibel (Njemačka). FK Sarajevo: Dedić, Beganović, Hosić, Hadžispahić, Smječanin, Selimović, Valentić (od 80. Čenan), Ihtijarević (od 90. Zahirović), Gogalić, Avdić i Granov (od 18. Begić). FK Željezničar: Gušo, Hurić, Burek (od 64. Pehlivanović), Kunić, Bišćević, Mulaosmanović (od 72. Buljubašić), Fatić, S.Zerić (od 78. Šopović), Gredić, Vazda i Zubanović.