DINAMO vs OSIJEK 3:0 (34.kolo, HT Prva liga 21/22) by @Hrvatska Nogometna Televizija - Post Details

DINAMO vs OSIJEK 3:0 (34.kolo, HT Prva liga 21/22)

Dinamo je pobijedio Osijek s 3:0 u derbi utakmici 34. kola HT Prve lige. Dva kola prije kraja Dinamo je tako došao na mali korak do obrane naslova prvaka, iako mu drugoplasirani Hajduk (četiri boda manje) još uvijek prijeti. Novi naslov prvaka Dinamo može osigurati u idućem, 35. kolu. Ukoliko osvoji tri boda kod Šibenika, rezultatski će nevažna postati utakmica posljednjeg kola na maksimirskom stadionu između Dinama i Hajduka. Recimo i kako Splićani idućeg vikenda igraju na Poljudu protiv Istre 1961. Utakmica Dinama i Osijeka počela je prilično mirno, ali se vrlo brzo Dinamo postavio kao momčad koja kontrolira igru i ritam susreta. Prvu šansu je imao Petković u 18. minuti, ali nakon što glavom nije pogodio za 1:0, sjajno je u 34. minuti asistirao Oršiću za prvi pogodak na susretu. Pritom je Oršić slomio polovicu osječke obrane te je mirno pogodio za vodstvo svoje momčadi, što je bio njegov 13. ligaški pogodak ove sezone. Odmah nakon pogotka, Osijek je mogao izjednačiti (Mierez), ali je i Dinamo mogao povećati vodstvo (Ademi). Na kraju prvog dijela Osijek se suočio s novim problemima jer je drugi žuti karton zaradio Čeberko, a nastavak utakmice je pokazao da se Osijek nikako ne može nositi s Dinamom uz igrača manje. Naleti Dinama nagrađeni su drugim golom u 60. minuti, a na asistenciju Bočkaja pogodak je postigao Špikić. Nastavio je Dinamo i dalje napadati te je novi gol dao Menalo u 81. minuti. Ostale brojne šanse domaćina uspio je zaustaviti osječki vratar Ivušić. Ovim porazom Osijek se oprostio od borbe za tron prvenstvene ljestvice. HT Prva liga, 34. kolo: Dinamo - Osijek 3:0 (Oršić 34., Špikić 60., Menalo 81.)

Similar Posts!

ZADAR vs DUBRAVA 78:61 (prva utakmica, četvrtfinale, FAVBET Premijer liga 23/24)

Sažetak prve utakmice četvrtfinala FAVBET Premijer lige između Zadra i Dubrave (78:61).

LOKOMOTIVA vs RIJEKA 3:1 (32. kolo, SuperSport HNL 23/24)

Sažetak utakmice 32. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige između Lokomotive i Rijeke (3:1).

VARAŽDIN 1930 vs SESVETE 30:29 (9. kolo, Liga za prvaka, Paket24 Premijer liga 23/24)

Sažetak utakmice 9. kola Lige za prvaka Paket24 Premijer lige između Varaždina 1930 i Sesveta (30:29).

HAJDUK vs RUDEŠ 5:1 (32. kolo, SuperSport HNL 23/24)

Sažetak utakmice 32. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige između Hajduka i Rudeša (5:1).

CIBONA vs DUBRAVA 79:94 (33. kolo, FAVBET Premijer liga 23/24)

Sažetak utakmice 33. kola FAVBET Premijer lige između Cibone i Dubrave (79:94).

ZADAR vs SPLIT 93:74 (32. kolo, FAVBET Premijer liga 23/24)

Sažetak utakmice 32. kola FAVBET Premijer lige između Zadra i Splita (93:74).

RIJEKA vs GORICA 3:0 (31. kolo, SuperSport HNL 23/24)

Sažetak utakmice 31. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige između Rijeke i Gorice (3:0).

NEXE vs POREČ 28:28 (8. kolo, Liga za prvaka, Paket24 Premijer liga 23/24)

Sažetak utakmice osmog kola Lige za prvaka Paket24 Premijer lige između Nexea i Poreča (28:28).