JESENÍK – BRODEK U PŘEROVA 4 : 1 by @Josef Kavka - Post Details

JESENÍK – BRODEK U PŘEROVA 4 : 1

JESENÍK – BRODEK U PŘEROVA 4 : 1 22.8.2020 Také v druhém domácím utkání Jeseník dominoval a poradil si s nováčkem krajského přeboru hladce 4:1. Ve výborné střelecké formě pokračuje Jiří Mráz, který má po třech kolech na kontě pět branek. PŘED UTKÁNÍM Naše mužstvo muselo vstřebat smolnou prohru v Želatovicích, ještě víc ale trápila trenéra Libora Slámu rozšiřující se marodka. Mimo hru stále zůstávají Minka a Vavrač, obnovení svalových problémů vyřadilo ze hry i Kyselu s Planým a nově i brankářskou dvojku Bašného. Přesto jsme všeobecně věřili, že Brodek na jesenickém větším hřišti a na trávníku ligových kvalit nebude neřešitelnou výzvou. Hosté v úvodních dvou kolech inkasovali po čtyřech gólech a bez bodu se usadili na předposlední místo tabulky. PRŮBĚH UTKÁNÍ V prvních dvou zápasech nové sezony vyšel kapitán a útočník Adam Bříza střelecky na prázdno a vlastně se nedočkal ani pořádné gólové příležitosti. Konec půstu přišel už po osmi minutách a velký podíl na úvodní brance měl Patrik Kmínek, který poprvé v sezoně nastoupil v základní jedenáctce. Soupeř měl šanci na vyrovnání, když po rohu zakončoval Hrabal těsně nad. Ještě za stavu 1:0 se snaživý nováček vrhal odvážně do útoku, ale s druhým gólem v jejich síti se všechno zlomilo. V rozmezí pěti minut Mráz dvakrát vyškolil obranu a Jeseník šel do kabin s pohodlným náskokem. Mohlo to být ještě výraznější vedení, Bráblík byl ve dvou zakončeních, ale vyznamenal se brodecký gólman Běhalík. Když pak na začátku druhé půle přidal Zrník čtvrtou branku, mohl si tým dovolit prostřídat kompletní lavičku, včetně náhradního gólmana. Od pětadvacáté minuty do konce zápasu hustě pršelo a to ovlivnilo kvalitu utkání. Jeseník za rozhodnutého stavu už sázel spíše na rychlé brejky a z nich si dokázal připravit několik solidních situací (Horák,Bříza, Červeňák) a na konci jednu super tutovku, když Urban pálil z blízka nad bránu. To už bylo za stavu 4:1, poté co hosté proměnili penaltu. Nepříjemností pro příští duel s Rapotínem je bohužel vyloučení Cekurase, který po chybné rozehrávce zatáhl soupeře za dres a zmařil zjevnou brankovou příležitost. Čeká ho stopka a to je další neočekávané oslabení už tak dost očesané sestavy. BRANKY 8. min.: Bříza 1:0 – Od začátku velmi aktivní Kmínek na pravém křídle odvážně pronikl do otevřeného prostoru, přihrávkou našel ve vápně Břízu, který se bleskurychle zbavil obránce a mířil křížnou střelou po zemi k tyči. 33. min.: Mráz 2:0 – V úvodu sezony nejlepší střelec mužstva si na hranici pokutového území sám posunul míč do výhodnější pozice a pálil přesně k tyči. 38. min.: Mráz 3:0 – Další parádní individuální počin Jirky Mráze, který se proháčkoval do pokutového území a s pomocí tyče poslal míč potřetí do soupeřovy sítě. 48. min.: Zrník 4:0 – Plhák posadil rohový kop přesně na hlavu nabíhajícího Zrníka, kterého obrana nechala před brankou úplně volného. 85. min: Omelka 4:1 – Hosté se v závěru dočkali čestného úspěchu, když po faulu proměnil penaltu kapitán Omelka.

Similar Posts!

FK JESENÍK – VELKÉ LOSINY 5:2, 22.10.2022

Po pěti brankách do sítě Lutína má Jeseník za sebou další vydařené utkání se stejným gólovým účtem. Bitva o Jeseníky, souboj ...

FK JESENÍK – ŽELATOVICE 1 : 2, 26.3.2022

JESENÍK – ŽELATOVICE 1 : 2 Našemu mužstvu se nevydařila domácí jarní premiéra a před vlastními diváky podlehli jednomu z ...

JESENÍK – RAPOTÍN 0 : 0 (PENALTY: 5 – 6)

JESENÍK – RAPOTÍN 0 : 0 (PENALTY: 5 – 6) 22.8.2021 KAREL TULIS Nejprve trocha statistiky: za poslední dva roky odehrál Jeseník pět remízových zápasů.

FK JESENÍK – RAPOTÍN 1 : 2, 29.8.2020

Dva povedené brejky a pak zkušená defenziva hostujícího mužstva. Místy až drtivá převaha nevyjádřená gólovými šancemi. Úspěšný taktický „pravěk“ v podobě osobní obrany na Jirku Mráze. Kritická situace se sestavou, kdy jeden z nejofenzivnějších hráčů musel hrát stopera. Výsledná prohra po důstojném výkonu. Na příběhy tohoto utkání se bude dlouho vzpomínat. PŘED UTKÁNÍM Zdravotní stav jesenického mužstva je dlouhodobě zoufalý, vlastně už od června, kdy jsme kvůli nedostatku hráčů museli zrušit přípravné zápasy s Břidličnou a pak i s Rapotínem. O dva měsíce později znovu s Rapotínem, tentokrát v mistrovském utkání to opět vypadalo na ručník: Křivohlávek – zraněný, Planý – zraněný, Vavrač – zraněný, Kysela – zraněný, Bašný – zraněný, Pastucha – na dovolené, Cekuras – trest po vyloučení. Mínus sedm hráčů, z toho minimálně pět ze základní sestavy značně zamíchalo s obvyklými posty. Plhák se během chvilky přeškolil na stopera, V brance se poprvé v sezoně objevil Vrána. A trenér Sláma zariskoval hrou na tři obránce, kterou mužstvo nemá zažitou. Na střídání byl připraven pouze Horák a náhradní gólman z dorostu Duda. Rapotín předcházela výborná pověst dobře poskládaného týmu, který má po výborném startu do sezony dostatek sebevědomí a do Jeseníku přijel udržet dosavadní neporazitelnost. PRŮBĚH UTKÁNÍ Byl to dobrý zápas. Shrnuto do zkratky Jeseník hrál fotbal a soupeř dával góly. Rapotínský kapitán Simon si zahrál na hlídacího psa, vzal na starosti nejlepšího jesenického střelce Mráze a nehnul se od něj. Domácí hru tak řídil především navrátilec do sestavy Minka, jehož střelu z 8. minuty gólman Max vytěsnil na roh. Po jeho rozehrání pálil Zrník z dálky těsně vedle. Začátek z jesenické strany vypadal nadějně. Rapotín odpověděl nebezpečnou střelou Ševčíka, která lízala Vránovu tyč a v 15. minutě z podobné pozice po brejku otevřel skóre Klemsa. Jeseník dál dobýval rapotínské pokutové území. Břízova pohotová střela z úhlu těsně mijela zadní tyč, ale pak další rychlý protiútok a Rapotín vedl o dvě branky. V druhém poločase se hrálo prakticky na jednu bránu. Do rapotínské šestnáctky létaly nebezpečné balony, ale hostující gólman ve skutečnosti neměl mnoho práce. Hosté se logicky soustředili jen na bránění a Jeseník se v zahuštěném prostoru nedokázal dopracovat k vyložené šanci. Až v 85. minutě po další zblokované střele odpískal sudí Habermann penaltu za ruku a Mráz ji bezpečně proměnil. Kontaktní gól domácí nakopl, ale ani čtyřminutové nastavení nepomohlo. Rapotín si odvážel ubráněné tři body a zůstal v kontaktu s vedoucím Šternberkem. Jeseničtí končili zápas na pokraji vysílení a přes porážku si vysloužili potlesk diváků za statečný, leč marný boj. BRANKY 15. min: Klemsa 0:1 – Prošel naším dorostem a několik sezon na začátku století odehrál v jesenickém dresu. Dnes je pětatřicetiletý špílmachr hlavním tahounem rapotínského vzestupu, což ukázal v 15. minutě, kdy převzal na hranici šestnáctky centr z pravé strany a pohotovou střelou k tyči otevřel skóre. 36. min: Ševčík 0:2 – Nejlepší střelec rapotínského mužstva ukázal své kvality po rychlém protiútoku, když prudký centr zleva napálil bez přípravy z voleje za záda bezmocného Vrány. 85. min: Mráz – 1:2 – Pokutový kop nařídil sudí Habermann za hraní rukou a Jirka Mráz poslal míč k opačné tyči, než kam zamířil brankář Max. Jesenický kanonýr se šestým gólem v sezoně osamostatnil na čele střelecké tabulky krajského přeboru. Branky: 85. Mráz (pen.) – 15. Klemsa, 36. Ševčík. FK Jeseník: Vrána – Janíček, Plhák, Zrník – Kmínek, Cundrla, Minka, Mráz, Bráblík – Červeňák (78. Horák), Bříza. Jiskra Rapotín: Max – Cejpek (64. Hudec), Scheuter, Najman, Klemsa (90.+2 Jankovič), Kobza (60. Svačinka), Ševčík, Simon, Kocourek, Drozd (74. Šebela), Jurka. Žluté karty: Bříza – Simon, Jurka, Kocourek, Scheuter. Rozhodčí: Habermann – Brázdil ml., Brázdil st. Diváci: 206

FK JESENÍK – SK SULKO ZÁBŘEH 6 : 0 , 8.8.2020

Začátek sezony. Napětí, jak to celé bude. Nervozita. Nové vedení týmu. Očekávání i obavy. A pak? Bleskový poločasový šach mat a v druhé půli exhibice. Jeseník vstoupil do obnoveného krajského přeboru nejlepším možným způsobem. PŘED UTKÁNÍM Neodehraná jarní část sezony může hodně ovlivnit rozpoložení v jednotlivých klubech. V případě Jeseníku i Zábřehu došlo v létě ke změně hlavních trenérů. Na jesenickou lavičku usedl Libor Sláma, na tu zábřežskou zase Jaroslav Appl. Nejenže oběma soupeřům o co nejlepší vstup do sezony, Jeseník především potřeboval zastavit nepříjemnou bilanci posledních tří porážek ze vzájemných duelů, aby nám tady nevznikl nějaký ten „zábřežský komplex.“ Hostům chyběla brankářská jednička Toman a opora Lepka, domácí se museli obejít bez Vavrače, Planého a Urbana. Další zranění se stihli dát dohromady, i když někteří jeseničtí hráči nastupovali s velkým sebezapřením. PRŮBĚH UTKÁNÍ Začátek byl vyrovnaný a nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo tohle střetnutí skončit tenisovým „kanárem.“ Hosté měli pár nebezpečných centrů a rohů, Jeseník se snažil o rychlé kombinace a hru po křídlech. Uklidnění přinesl první gól ze standardky v 18. minutě a dal ho nový muž v jesenické sestavě Jarda Křivohlávek. Definitivní zlom pak přinesla o čtyři minuty později Mrázova krásná střela zpoza šestnáctky. A když ve 36. Plhák zakroutil přímák z pětadvaceti metrů rovnou do šibenice, bylo jasné, že tento zápas si budeme ještě dlouho pamatovat. V nastavení první půle Jeseník přežil nejtěžší chvíle, kdy ve velkém závaru před brankou hráči padali do střel. Právě bojovnost a obětování se jeden pro druhého zdobilo sobotní jesenický výkon a jako by se na chvíli zase vrátila naše slavná postupová a divizní éra. Mimochodem posledním týmem, který si z Jeseníku v mistrovském utkání odvážel „šestku“ byl v divizi Šumperk v srpnu 2016. Průběh druhé půle a obraz hry byl jasně ovlivněný aktuálním výsledkem. Zábřeh se takřka k ničemu nedostal a s dalšími inkasovanými góly jeho hráči definitivně rezignovali na lepší výsledek. Trenér Sláma mohl prostřídat všechny náhradníky včetně gólmana. Domácí tým potěšil diváky nápaditými akcemi a krásnými brankami. Až další kola ovšem ukážou pravdu: byl Jeseník skutečně tak dobrý, nebo Zábřeh špatný? BRANKY 18. min: Křivohlávek 1:0 – Přímý volný kop ze strany zatočil Plhák na bránu a nabíhající Křivohlávek tečoval padající míč za záda gólmana Schuberta. 22. min: Mráz 2:0 – Před týdnem v přípravě proti Jindřichovu dal Jirka Mráz čtyři góly a střeleckou formu si přenesl i do utkání se Zábřehem. Cestu za hattrickem načal parádní střelou za šestnáctkou 36. min: Plhák 3:0 – Branka ligových parametrů. Přímý volný kop tak z pětadvaceti metrů poslal Patrik Plhák přes zeď do horního růžku brány. Schubert byl bezmocný. 64. min: Plhák 4:0 – Domácí vystihli rozehrávku, rozestoupení stopeři nezachytili pohyb Plháka, který dostal přesný balon do pokutového území a sám před gólmanem to rozvážně uklidil k tyči. 65. min: Mráz 5:0 – Hned po čtvrté brance Jeseník znovu získal míč, zaútočil, Cundrla byl ve vápně faulován a Mráz proměnil nařízený pokutový kop. 68. min: Mráz 6:0 – Přetažený Kyselův centr proletěl na zadní tyč, kde zblízka doklepával znovu Mráz ZHODNOCENÍ Libor Sláma, trenér: Připadalo mi, že kluci jsou od začátku nervozní a bylo tam velké očekávání, jak nám to vlastně půjde. Soupeř nám zatápěl hlavně ze standardek, měli tam vysoké hráče a byli nebezpeční. Pomohl nám první gól, kterým jsme se uklidnili. Do druhé půle jsem nabádal k udržení tempa, protože pořád hrozilo, že se Zábřeh může jedním gólem dostat zpátky do zápasu. Hráli jsme koncentrovaně, hráči si to užili a jsem rád, že jsme to zvládli. FK Jeseník: Pastucha (72. Bašný) – Cekuras (46. Kysela), Janíček, Křivohlávek, Zrník (72. Kmínek) – Bráblík, Minka, Cundrla, Plhák, Mráz (78. Horák) – Bříza (66. Červeňák) SK SULKO Zábřeh: Schubert – Laštůvka, Schwab, Žanda, Okleštěk, Smékal (61. Maistryzsin), Žák (85. Jedelský), Šincl (61. Němec), Paclík (83. Holík), Ratiborský, Lukas. Rozhodčí: Kopecký – Halenka, Horák Žluté karty: Kmínek, Červeňák, Kysela – Žák, Smékal.

FK JESENÍK – MEDLOV 1 : 2, 2.11.2019

Z posledního domácího utkání podzimní sezony vyšlo naše mužstvo naprázdno. Kvalitní soupeř si přijel zkušeně pro tři body a Jeseník si je zasloužil pouze za poslední fází utkání, kdy tlačil ve snaze o vyrovnání. Za silného větru a chladného počasí, ale stále na výborně připravené hrací ploše, se odehrálo bojovné utkání. Po většinu devadesáti minut byli hosté lepší, dobře se na hřišti pohybovali a působili sehraným dojmem. Jeseník ovšem zaostal hlavně v osobních soubojích a zbytečnými ztrátami pouštěl soupeře do šancí. Jedinou gólovou příležitost první půle si domácí připravili ve 32. minutě, kdy se po Břízově průniku ocitl před brankou Bráblík, ale jeho střelu z těžké pozice gólman vyrazil. Na druhé straně se blýskl Pastucha reflexivním zákrokem, kterým na čáře zneškodnil tečovanou střelu. Ve 38. minutě Jeseník doplatil na dlouhodobou bolest, a to jsou obranné standardní situace. Okrouhlý zatočil rohový kop přímo do brány, míč proletěl k zadní tyči a skončil v síti. Na začátku druhé půle se Jeseník ocitl pod tlakem, který vygradoval v 65. minutě druhým gólem opět po rohu, kdy se odražený míč dostal k Novákovi a ten z hranice šestnáctky propálil vše, co mu stálo v cestě. Hned po inkasovaném gólu se za záda medlovské obrany dostal Urban, postupoval sám na bránu, ale trefil jen vybíhajícího gólmana. Obrovská šance mohla vrátit domácí do hry, ti ale přesto v závěrečné fázi utkání ožili a bojovali o každý míč. Bříza byl v průniku sražen k zemi a nařízenou penaltu proměnil Mráz. Do konce utkání zbývalo dvanáct minut, ve kterých Jeseník utahoval šrouby, ale hosté se ubránili a odvezli si z Jeseníku všechny body. Branky: 78. Mráz (pk) – 38. Okrouhlý, 65. Novák. FK Jeseník: Pastucha – Bajza, Janíček, Cekuras, Zrník (66. Mlynář) – Bráblík (66. Kmínek P.), Mráz, Plhák (54. Urban), Vavrač – Planý, Bříza. FK Medlov: Zmund – Skřebský, Srdýnko, Pospíšil, Kasal J., Bartoněk, Novák, Okrouhlý, Muzikant (75. Klabačka), Kasal P. (86. Kipritidis), Vrba (83. Holouš). Žluté karty: Mráz, Vrána, Bříza – Okrouhlý, Holouš. Rozhodčí: Brázdil – Perutka, Šrejma. Diváci: 80.