Slovan Liberec 0-0 Crvena zvezda | Ko je najpovoljniji rival na žrebu? | Liga Evrope

Na stadionu kraj Nise, domu fudbalera Slovana iz Libereca, odigrala se utakmica 6. kola grupne faze Lige Evrope između domaćina i Crvene zvezde. Crvena zvezda je izašla sa 4 igrača u odbrani, s tim što je Gajić zaista dosta bio ofanzivan, te je u fazi napada bilo 3 fudbalera u defanzivnoj liniji, pa ni ne čudi ovaj grafički prikaz. U prvih dvadesetak minuta, osim nekih grubih startova i 2 žuta kartona, slabo šta mogli smo da vidimo. Tempo je bio spor, pa osim neuspele kontre Crvene zvezde, nije bilo nečeg vrednog spomena. Prva velika prilika na utakmici viđena je u 25. minutu, pogrešio je Borjan, loše je ispucao loptu, a ona je na kraju došla do Moskere, koji je šutirao pored gola. Liberec je u drugom delu prvog poluvremena nametnuo svoj ritam, imao nekoliko kornera i jedan pokušaj iz slobodnog udarca, kada je Borjan odbio loptu. Sa druge strane, Crvena zvezda je prvu pravu šansu imala u finišu prvog poluvremena, kada je nakon odlično izvedenog auta lopta stigla do Bena. Sve je valjalo, i prijem i udarac, ali je lopta završila na stativi. U drugom poluvremenu Crvena zvezda je igrala konkretnije i na višem nivou. Već u 48. minutu, Rodić je uposlio Mirka Ivanića, koji je utrčao po levoj strani i šutirao direktno u golmana Libereca. Samo minut kasnije, Falćineli je glumio Dijega Maradonu i rukom postigao gol, te tako na jeftin način zaradio žuti karton. Usledila je prva promena u redovima srpskog šampiona, umesto Kange koji nije imao svoju utakmicu, ušao je Veljko Nikolić. Upravo mladi fudbaler je u dva navrata mogao da postigne pogodak, najpre nakon što mu je Gajić poslao povratnu loptu na 15 metara odakle je Nikolić gađao preko prečke. U 69. minutu, isti igrač je šutirao iz gotovo identične pozicije, ali ovog puta tik pored desne stative. Usledila je dvostruka promena u Zvezdi. Gobeljić je zamenio Rodića, a Boaći Ivanića, pa su crveno-beli u nastavku igrali sa dva klasična napadača – Falčinelijem i Boaćijem. U 74. minutu zapretio je Slovan poslednji put iz prekida. Sadilek je šutirao direktno iz slobodnog udarca iskosa sa desne strane, a Borjan paradom je odbio loptu. Nakon toga je ponovo usledilo zatišje, u čijem ritmu se završila ova utakmica. Hofenhajm je ubedljivo savladao Gent sa 4-1, pa tabelu možete pogledati na ekranu. Crvena zvezda, nakon odigrane druge uzastopne utakmice bez golova u Ligi Evrope, a sada je čekaju novi izazovi, i to u šesnaestini finala ovog takmičenja. Mogući protivnici tima iz ljutice Bogdana su najbolje 4 ekipe koje su ispale iz Lige šampiona, kao i osvajači grupa, izuzev Hofenhajm, a tu su sledeći timovi: Mančester Junajted, Ajaks, Šahtjor, Klub Briž, Roma, Viljareal, Arsenal, Dinamo Zagreb, Bajer Leverkuzen, Napoli, Glazgov Rendžers, PSV Ajndhoven, Lester, Milan, Totenhem. Koga priželjkujete da crveno-beli izvuku na žrebu koji će se održati u ponedeljak od 13 časova? Svoja mišljenja pišite u komentarima i hvala vam na gledanju. #Football #Fudbal #FudbalskiZaljubljenik #LigaEvrope