Steaua se califica in turul 4 al Cupei Romaniei la fotbal by @STEAUA TV - Post Details

Steaua se califica in turul 4 al Cupei Romaniei la fotbal

LIKE SHARE SUBSCRIBE INSTAGRAM: @steauatvofficial https://www.instagram.com/steauatvofficial/ WEB: CSA STEAUA BUCURESTI http://www.csasteaua.ro Steaua Bucuresti s-a calificat in turul al IV-lea al Cupei Romaniei la fotbal dupa victoria cu 4 – 0 asupra echipei din liga a III-a, CS Balotesti pe stadionul Daco-Getica in fata a peste 700 de suporteri. Ros-albastrii au deschis scorul inca din minutul 3 prin Andrei Antohi care a fructificat o pasa venita de la Florin Rasdan. Zece minute mai tarziu Rasdan este faultat in careul de 16 metri dar Robert Elek rateaza lovitura de pedeapsa. Atacantul stelist isi va rascumpara greseala in minutul 29 cand va stabili scorul la pauza, doi la zero pentru Steaua. Jucatorii militari nu au avut probleme nici in partea a doua a meciului cand au mai marcat de inca doua ori. Mai intai prin Ovidiu Morariu, in minutul 67, care inscris cu capul dupa o lovitura de colt si prin Robert Enceanu in minutul 77, la doar 5 minute de la intrarea pe teren in locul lui Andrei Neagoe. București Turul al IV-lea al Cupei Romaniei se va disputa in perioada 10-12 septembrie iar in competitie vor intra, pe linga echipele calificate din turul trei, si noua echipe din liga a II-a.