Steaua învinge Dinamo cu 3-0 ! by @STEAUA TV - Post Details

Steaua învinge Dinamo cu 3-0 !

Steaua Bucureşti a învins-o cu 3-0 pe CS Dinamo Bucureşti în derbyul etapei a 22-a şi s-a distantat în fruntea clasamentului Ligii a 4-a la fotbal. Militarii au început în forţă meciul şi în minutul 5 arbitrul a dictat lovitură de pedeapsă după un fault în careu la Gheorghiţă Constantinescu. Florin Răsdan execută, dar portarul dinamovist reuşeste să respingă. În continuare meciul se desfăşoară la o singură poartă, cea a oaspetilor, şi după mai multe ratări ale jucătorilor roş-albastrii, Steaua deschide scorul în minutul 35 prin autogolul lui Dragoş Zaharia. La pauză, numeroasa galerie stelistă, care a cântat pe tot parcursul meciului, l-a ovaţionat pe antrenorul Marius Lăcătuş cu ocazia împlinirii a 55 de ani. Imediat după reluare Steaua îşi măreşte avantajul prin golul înscris de Alin Robu iar în minutul 70 Matheus Medeiros stabileşte scorul final, 3 la zero pentru Steaua Bucureşti care rămane lidera seriei a IV-a cu 61 de puncte, cu 6 puncte mai mult decât următoarea clasată Carmen Bucureşti. Marţi 9 aprilie, în etapa a 23-a, Steaua va întâlni în deplasare pe Metaloglobus 2.