Novi Pazar 0:1 Crvena zvezda 17.04.2014. gol i šanse by @enclikopedija - Post Details

Novi Pazar 0:1 Crvena zvezda 17.04.2014. gol i šanse

Fudbaleri Crvene zvezde su 14. put zaredom podignutih ruku napustili fudbalsko igralište. Sa neugodnog gostovanja u Novom Pazaru, crveno-beli su odneli tri boda, i napravili još jedan veliki korak ka zacrtanom cilju. Stadion: Džehenem park Gledalaca: 6.000 Sudija: Boško Jovanetić (Užice) Strelci: Milijaš u 17. minutu. NOVI PAZAR: Šimić, Đorđević, Otašević, Mutavdžić, Stevanović, Obrovac, Kecap, Rusmir, Vuković, Pavlović, Arsenijević Rezerve: Budaković, Popović, Pajović, Ragipović, Jevtović, Selimović, Arifović. CRVENA ZVEZDA: Bajković, Mijailović, Pavićević, Kelhar, Petković, Kovačević, Milijaš, Ninković, Pečnik, Lazović, Mrđa. Rezerve: Vesić, Nenadić, Krneta, Gogić, Savićević, Kasalica, Rakić. Novi Pazar je i ovoj utakmici pokazao da je izuzetno nezgodan domaćin. Utakmica je počela veoma borbeno, i tokom prvog poluvremena, osim mnogo trčanja i požrtvovanosti, nije viđeno mnogo lepih poteza, niti prilika za gol. Teren u Novom Pazaru nije bio u dobrom stanju za igru, usled loših vremenskih uslova koji su poslednjih dana zadesili gotovo sve gradove u Srbiji. I pored malo prilika, mreža domaćina se u 17. minutu ipak zatresla, i to nakon fantastičnog gola Nenada Milijaša iz slobodnog udarca. Prekršaj je načinjen upravo nad Milijašem, a Zvezdin kapiten je sjajno šutirao sa 30. metara, i pravim evro-golom doneo Zvezdi prednost. Odmah nakon vodećeg gola, i Mrđa je bio u solidnoj prilici da poveća prednost. Šutirao je, danas jedini Zvezdin pravi napadač, vrlo dobro, ali je ovoga puta golman Pazaraca bio spreman, i dobro intervenisao. Jedinu priliku domaćin je imao u samom finišu prvog poluvremena, kada je nakon kornera Kecap šutirao, ali pored gola. Nastavak utakmice doneo je više uzbuđenja. Domaćin je pokušavao da stigne do izjednačenja, i samim tim je utakmica bila nešto otvorenija. U 59. minutu, nakon prekršaja nad Pečnikom, dosuđen je udarac sa bele tačke za naš tim, ali fudbaler koji je na prethodnoj utakmici postigao het-trik, Darko Lazović, nije uspeo da duplira prednost svog tima. Njegov udarac odbrnanio je golman Šimić, i nakon te intervencije, navijači domaćeg tima izazvali su kratkotrajni prekid, ali je utakmica nakon nekoliko minuta nastavljena. Zadatak crveno-belih bio je jasan - odbraniti stečenu prednost, jer na teškom terenu ni fudbaleri Novog Pazara nisu uspevali da povežu nekoliko dobrih akcija. Odbrambena linija Crvene zvezde dobro je obavila svoj posao na ovom meču, o čemu svedoči i podatak da Novi Pazar gotovo da nije imao pravu priliku tokom 90. minuta igre. Trener Slaviša Stojanović, šansu je u drugom poluvremenu pružio Gogiću koji je zamenio Milijaša, Kasalici koji je ušao umesto Pečnika, i Rakiću koji je nekoliko poslednjih minuta utakmice u igri proveo umesto Lazovića. Domaćin je do kraja pokušavao pre svega dugim loptama da dođe do gola Bajkovića, ali u tome nije imao uspeha. Crvena zvezda je tako slavila, i iz ove utakmice odnela tri važna boda koja joj garantuju ostanak na prvom mestu na tabeli.

Similar Posts!

Crvena zvezda 2:0 Gorica 12.02.2014. golоvi i šanse

Dva dana pre povratka za Beograd fudbaleri Crvene zvezde odigrali su poslednji kontrolni meč na pripremama u Sloveniji. Protivnik je bio slovenački prvoligaš Gorica, čiji tim sačinjava prava mala "legija" stranaca. Čak 16 fudbalera ima italijansko državljanstvo, a ukupan broj stranaca iznosi 21. Trener Stojanović odlučio se da neznatno izmeni tim u odnosu na susret sa Koprom, a pojavljivanje Ljube Nenadića u startnih 11, moglo bi da znači da je omaleni bek u najozbiljnijoj konkurenciji za prvu postavu protiv Javora na startu prolećne polusezone. Gorica: Kaćioli, Širok, Enou, Berar-Doko, Modolo, Jogan, Lapadila, Visente, Koda, Misuraka, Finokio. Crvena zvezda: Bajković, Petković, Kelhar, Pavićević (Krneta), Nenadić (Mijailović), Kovačević, Milijaš (Savićević), Pečnik (Lazović), Ninković (Milunović), Dauda (Rakić), Kasalica (Mrđa). Sudije: Osman Hajdik, Aljaž Orešek, Tomaš Černe. Obe ekipe ušle su veoma agresivno u utakmicu i vršile presing na svakom delu terena. Prilikom kontre u 7. minutu Kasalica je pokušao da umakne čuvaru, međutim, ovaj ga je sustigao i nagazio, pri čemu je napadaču crveno-belih uspeo da skine kopačku. Prvi ozbiljan udarac ka golu golmana Kaćiolija viđen je na isteku trećine prvog poluvremena. Dauda i Kovačević su odigrali dupli pas na sredini terena, omaleni vezista se izborio za poziciju za šut sa ivice šesnaesterca, tukao je levom nogom, ali se isprečila prečka. Već u sledećem minutu fudbaleri Gorice izveli su dobar napad, ali je gol Misurake glavom poništen zbog ofsajda. Zanimljiv podatak iz prvog dela igre je da je slovenački prvoligaš izveo veliki broj kornera, ali kao po pravilu posle svakog njihovog udarca iz ugla, usledila je kontra najtrofejnijeg srpskog kluba. Iz takve jedne situacije Kasalica i Ninković su se uputili ka golu domaćih, crnogorski reprezentativac je šutirao, Kaćioli je odbio loptu kojoj Ninković nije dozvolio da izađe u korner, vratio je u sredinu ka Daudi, ovaj odložio do Kaslice ispred koga defanzivac Gorice visoko podiže nogu, a sudija Hajdik dosuđuje inderekt. Kraj lopte su bili Ninković i Milijaš, izveli brzu akciju, nakon koje kapiten šalje "bombu" i dovodi svoj tim u vođstvo. Kasalica i Dauda vršili su visoki presing na odbranu Slovenaca koji su najbolju priliku za izjednačenje propustili u 33. minutu kada su Bajković i Pavićević bili uspešniji od dvojice igrača protivničkog tima. U samom finišu ponovo je Milijaš pokušao iz slobodnog udarca, ali je lopta na putu ka golu rivala, zakačila jednog fudbalera Gorice, što je olakšalo posao golmanu Kaćioliju da zaustavi pokušaj Zvezdine "desetke". U nastavku Mrđa je ušao umesto Kaslice, da bi bi već u 48. crveno-beli imali priliku za novi pogodak . Korner je izveo Milijaš, odbrana slovenačkog tima je reagovala tako da se lopta ponovo vratila kapitenu tima iz Ljutice Bogdana, on iz "popravnog" pronalazi Kelhara koji iz izgledne prilike loše zahvata loptu. Usledila je višeminutna opsada Bajkovićevog gola, međutim bez konkretne opasnosti. Svoju klasu i na ovom susretu pokazao je Miloš Ninković u 56. minutu. Kao na malom fudbalu, oslobodio se trojice čuvara u šesnaestercu domaćina, uposlio Daudu koji iz idealne pozicije šutira u donji levi ugao, ali Kaćiolo ponovo odlično reaguje i sprečava gol. Na isteku dve trećine duela iz slobodnog udarca "pogodnijeg" za centaršut, igrač Gorice odlučio se za direktan udarac, ali bez problema za Bajkovića. Trener Stojanović u poslednjih pola sata priliku je ukazao Mijailoviću, Krneti i Lazoviću, koji su zamenili Nenadića, Pavićevića i Pečnika. U narednih 15-ak minuta ništa se bitno nije dešavalo na terenu. U 72. Milijaša menja Savićević. Mogao je arbitar Hajdik da pokaže na penal u 77. minutu nakon faula štopera Gorice nad Ninkovićem, međutim samo je odmahnuo rukom i pokazao da se susret nastavi. Takva odluka sudije nije poremetila fudbalere Crvene zvezde koji preko Mrđe u 84. minutu dupliraju vođstvo. Treba napomenuti i da je pre gola Lazović po desnoj strani u svom stilu nanizao dvojicu čuvara poslao loptu u srce kaznenog, ali Rakić koji je u međuvremenu zamenio Daudu loše reaguje i šutira preko gola. Samo nekoliko trenutaka kasnije novi atak crveno-belih po levoj strani, Mijailović idealno centrira između štopera domaćih, Mrđa je na pravom mestu, čini trzaj glavom i pogađa mrežu. Poslednjih pet minuta na terenu je proveo i Milunović nakon što je zamenio Ninkovića.

Crvena zvezda 0:1 Sloga 18.01.2014. gol i šanse

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u prvoj kontrolnoj utakmici minimalnim rezultatom od ekipe Sloge iz Petrovca na Mlavi. Trener Slaviša Stojanović šansu je ukazao 22 igrača, odnosno dvema postavama koje su igrale po poluvreme. Stadion: Crvene zvezde Gledalaca: Utakmica igrana bez prisustva publike Sudije: Glavni: Jovan Šegrt, pomoćnici: Vlada Šegrt i Miškoljin Miloš. CRVENA ZVEZDA: Rajković, Lazić, Mijailović, Krneta, Dauda, Milijaš, Pečnik, Milunović, Martinović, Mihajlović, Jokić. Rezerve: Vesić, Petković, Nenadić, Lazović, Ožegović, Arauho, Đuričković, Gogić, Omega, Kovačević, Onjilo. SLOGA: Milinović, Popović, Stević, Radovanović, Stanisavljević, Stojanović, Mišić, Đorđević, Apija, Planić, Atanasijević. Rezerve: Rumenić, Stojaković, Đorđević, Lepojević, Melvin, Zorica, Rakićević, Misimović, Čukić, Denić, Mitić, Dojčinović. Tokom čitavog meča crveno-beli su imali inicijativu i stvarali prilike, međutim, u završnici akcija prvotimci kluba iz Ljutice Bogdana, pre svih Abiola Dauda nisu imali dovoljno koncentracije. Prvi priliku imao je Milunović, zatim i Mihajlović, međutim nisu uspeli da zatresu mrežu protivnika. Dobru partiju prikazao je i Nejc Pečnik koji je dobro kombinovao po desnoj strani sa Milijašem. Na odmor se ipak otišlo početnim rezultatom, najviše zahvaljujući golmanu gostiju koji je uspeo da zaustavi udarce Nigerijca u tri navrata. U nastavku traku je od Nenada Milijaša preuzeo Darko Lazović koji se pojavio tačno osam meseci nakon povrede u derbiju. Prikazana igra rođenog Čačanina svakako može da raduje sve navijače Crvene zvezde. Zvezdina "osmica" u prepoznatljivom stilu probijala je po strani, upućivala upotrbljive lopte, kombinovala sa Petkovićem i definitivno potvrdila da će u nastavku sezone biti veliko pojačanje u timu Slaviše Stojanovića. Najbolju priliku u nastavku propustio je Ožegović koji je uklizao na povratnu loptu Onjila, ali je pogodio stativu. Ključni trenutak susreta zbio se u 70. minutu kada je golman Vesić loše odreagovao na povratnu loptu Arauha što je iskoristio Atanasijević i zatresao mrežu. Šef stručnog štaba najtrofejnijeg srpskog kluba nije bio zadovoljan rezultatom. - Rezultat je uvek bitan. Imali smo dosta prilika za pogodak, ali nismo uspeli da ih realizujemo. Pored rezultata, najvažnije je bilo da se uverimo u kakvom je fizičkom stanju ekipa. Za prethodnih osam dana uspeli smo da odradimo sve što smo planirali. U ponedeljak putujemo u Sloveniju na prvi deo priprema i nastavljamo sa žestokim radom - rekao je Slaviša Stojanović koji je posebno istakao dobru igru povratnika Darka Lazovića. Takođe zbog sitnijih povreda, umora, odnosno prehlade meč sa Slogom propustili su Rakić, Ninković, Mrđa, Bajković i Savićević.