Volei : Steaua – Dej 3-1 by @STEAUA TV - Post Details

Volei : Steaua – Dej 3-1

Echipa de volei Steaua Bucuresti a invins cu scorul de 3 la 1 pe Unirea Dej intr-un meci din etapa a 12-a in sala Mihai Viteazu din capitala. Meciul a inceput echilibrat cu un set castigat la mare lupta de voleibalistii militari cu 33 la 31. Setul doi a revenit tot ros-albastrilor cu 25-18. Elevii antrenorului Bogdan Tanase si-au complicat situatia in setul trei pe care l-au pierdut cu 16-25. Stelistii au strans randurile si s-au mobilizat in actul patru pe care l-au castigat cu 25-20 incheind victoriosi partida cu 3-1. Unul dintre remarcatii meciului a fost stelistul Eduard Ocunschi, la primul meci pentru echipa militara dupa reintoarcerea chiar de la … Dej ! Antrenorul stelist Bogdan Tanase este constient de importanta victoriei din acest meci in vederea calificarii echipei in play-off. Dupa aceasta victorie Steaua a urcat pe locul 6 in clasament cu 18 puncte iar urmatorul meci pe teren propriu va fi pe 2 februarie cu CSM Bucuresti tot in sala Mihai Viteazu.