Zlatko Dalić objasnio taktiku kojom su pobijedili Brazil by @Al Jazeera Balkans - Post Details

Zlatko Dalić objasnio taktiku kojom su pobijedili Brazil

Hrvatska nogometna reprezentacija ostvarila je novi veliki podvig. Treći put u svojoj historiji hrvatski nogometaši igrat će u polufinalu Svjetskog prvenstva. Vatreni su na penale izbacili prvog favorita turnira, Brazil. “Ono što je Hrvatska uradila Brazilu to im je lekcija za cijeli život”, poručio je selektor Hrvatske reprezentacije. #hrvatska #katar2022 #qatar2022

Similar Posts!

Bolan poraz BiH od Ukrajine u Zenici

Bosna i Hercegovina nije uspjela izboriti plasman u finale doigravanja za baraž koji vodi na Euro u Njemačkoj izgubivši na Bilinom polju od Ukrajine rezultatom 2:1. Posljednja prepreka Bosni i Hercegovini na putu ka Evropskom prvenstvu biće Island koji je u Budimpešti nakon preokreta pobijedio Izrael 4:1. Više detalja iz Zenice donosi reporter Al Jazeere Emir Delić. #Nogomet #EURO #BiH

Dinamo slavio protiv PAOK-a i srušio neugodnu tradiciju

Nogometaši zagrebačkog Dinama pobijedili su PAOK u prvom susretu osmine finala Konferencijske lige. Junak utakmice na stadionu Maksimir bio je dvostruki strijelac Bruno Petković. Revanš se igra u Solunu 14. marta.

Đoković je neupitno statistički najbolji teniser svih vremena

Novak Đoković je u finalu Roland Garrosa protiv Caspera Ruuda osvojio rekordnu 23. Grand Slam titulu. Đokoviću je ovo 34. odigrano Grand Slam finale. Ruuda je pobijedio u svih pet međusobnih susreta - bez izgubljenog seta, uključujući tri duela na zemljanoj podlozi, u Rimu 2020. i 2022. i danas u Parizu. Momir Jelovac pratio je historijsku pobjedu Đokovića. #NovakDjokovic #Tenis #RolandGarros

Ibrahimović na pitanje o nasljedniku: Samo je jedan Zlatan

Zlatan Ibrahimović je u 42. godini stavio tačku na impresivnu igračku karijeru. Cijeli stadion u Milanu sinoć ga je ovacijama ...

Pobjeda Hrvatske za bronzu, Modrića i Dalića

Hrvatska je u meču za treće mjesto na SP-u u Kataru savladala Maroko 2:1, a sa više detalja iz Dohe javio se Emir Delić.

Hrvatska u polufinalu, Brazil pao nakon penala

Nogometaši Hrvatske kao veliki pobjednici izašli su iz nove drame na Svjetskom prvenstvu, u četvrtfinalu su savladali Brazil nakon jedanaesteraca 4:2 (1:1, 0:0). Nakon 0:0 u 90 minuta poveo je Brazil pogotkom Neymara u nadoknadi prvog produžetka. No, Hrvatska je izjednačila u 117. minuti nakon akcije asistenta Oršića i strijelca Petkovića. U polufinalu će Hrvatska, u utorak s početkom u 20 sati, igrati protiv pobjednika dvoboja Nizozemske i Argentine. U Zagrebu je Marin Veršić. #hrvatska #brazil #katar2022

Velika pobjeda Dinama u Ligi prvaka, na Maksimiru pao Chelsea

Utakmicama u Zagrebu i Dortmundu počela je grupna faza Lige prvaka, u kojoj titulu brani Real Madrid. Prvak Hrvatske pobjedom je krenuo u novu, osmu sezonu u elitnom takmičenju. Dinamo je na Maksimiru dočekao engleskog velikana Chelsea. Ranim golom Mislava Oršića iz 13. minute stigao je do pobjede. Marin Veršić je pratio sjajnu predstavu Dinama na Maksimiru. #LigaPrvaka #Dinamo