CELJE:Maribor 2:1 (0:0) PRVA LIGA TS,17.krog. by @Bojan Gros - Post Details

CELJE:Maribor 2:1 (0:0) PRVA LIGA TS,17.krog.

Nogometaši Maribora so na osrednji tekmi 17. kroga državnega prvenstva, štajerskem derbiju v Celju, doživeli prvi poraz v letošnji sezoni. Gostitelji so jih premagali z 2:1. V prvem polčasu so bili na razmočeni zelenici nekoliko nevarnejši gostje, najlepšo priložnost so si priigrali že v 5. minuti, ko je Jasmin Mešanović z glavo stresel prečko. Na začetku drugega polčasa, v 47. minuti, pa je za vodstvo Celja poskrbel Rudi Požeg Vancaš. Ob neodločni gostujoči obrambi je žoga do njega prišla z desne strani, z močnim strelom z levico pa je zadel z roba kazenskega prostora. V nadaljevanju se je z nekaj lepimi posredovanji izkazal vratar domačih Metod Jurhar, najbolj v 87. minuti, ko je žoga spremenila smer, nato pa je tekmo v 90. minuti odločil rezervist Bian Paul Šauperl, ki je povišal na 2:0. 22-letni Šauperl je bil vzgojen v Ljudskem vrtu, potem se je kalil v Veržeju, pred to sezono pa je prišel v Celje. V sodnikovem podaljšku je po prekršku Dejana Kelharja nad Jasminom Mešanovićem končni izid z 11-metrovke postavil Marcos Tavares (tako kot Gregor Bajde in Damjan Bohar je vstopil šele v drugem polčasu) in se s 130. golom v slovenskem prvenstvu na večni lestvici strelcev izenačil s Štefanom Škaperjem. Celjani so v Prvi ligi TS zmagali četrtič zapored in se prebili na peto mesto. Celje in Maribor sta v prvoligaški konkurenci sicer odigrala že 89. tekmo, vijoličasti imajo kar 30 zmag več od Celjanov. PRVA LIGA TS,17.krog: Celje,25.november 2017 CELJE - MARIBOR 2:1 (0:0) 2.100; Požeg Vancaš 47., Šauperl 90.; Tavares 95./11-m Celje: Jurhar , Brecl, Džinić , Kelhar, Travner, Vidmajer, Šušnjara ( 83./Šauperl), Žinko, Požeg Vancaš, Dangubić, Lupeta. Maribor: Handanović, Milec, Šuler, Billong, Viler, Vrhovec , Pihler ( 61./Bajde), Hotić ( 78./Bohar), Vršič, Ahmedi ( 57./Tavares), Mešanović. Sodnik: Dejan Balažič (Ljubljana)